captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas

„Nesu revoliucionierius. Nemanau, kad reikia staigių permainų ir staigių poslinkių. Kaip tik galvoju, kad daug revoliucijų pasauliui atnešė daugiau nelaimių negu laimių“, – sako naujasis Nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.
LNOBT vadovas Jonas Sakalauskas. R. Andre nuotr.
LNOBT vadovas Jonas Sakalauskas. R. Andre nuotr.

„Važiuodami į Šalčininkus ieškojom egzotikos, o radom Lietuvą. Greitai pradėjo kyšoti visos Lietuvos periferijos ir pasienio klausimai“, – pasakoja apie Šalčininkus kuriamo spektaklio „Nežinoma žemė. Šalčia“ režisierius Jonas Tertelis.

Užsienio kultūros naujienų apžvalgoje – apie retrospektyvinę vienos svarbiausių performanso ir video menų pradininkių Joan Jonas darbų parodą „Tate Modern“ galerijoje; apie didžiausią šiuolaikinio meno mugę „Armony Show“ Niujorke; taip pat sužinosite, kaip žinomas pasaulyje Suomijos dailininkas ir rašytojas Mauri Kunnas įamžino šalies istoriją.

„Pas mus į meną žiūrima pernelyg sureikšmintai – arba neįvertinama, arba pervertinama. O man norisi į tai pažvelgti su ironija, žaismingai“, – sako retai savo kūrybą rodantis dailininkas Vytautas Jurkūnas, atidaręs parodą sostinės galerijoje „Kairė – dešinė“.

Apie tai, kaip priemiesčių dvasia kenkia miestams, miestiečiams ir jų sveikatai, savo komentare svarstys menotyrininkas Ernestas Parulskis.

„Knyga atėjo ne iš karto. Kai įsivardijau, kad norėčiau kurti filmą apie sudėtingus vyro ir moters santykius, šeimą, dar kartą atsiverčiau Sintijos romaną ir radau viską, apie ką noriu kalbėti“, – pasakoja režisierė Giedrė Beinoriūtė, pristatanti vaidybinį filmą „Kvėpavimas į marmurą“ pagal Lauros Sintijos Černiauskaitės romaną.   

„Operos ir baleto teatras nėra vien tik didžiųjų spektaklių statymo įrankis. Jis turi plėtoti daug daugiau kultūrinių vyksmų ir tai bus matoma nuo kito sezono. O pirmieji mano darbo vaisiai didžiojoje scenoje galimi tik 2019 m. vasarą ir rudenį“, – tradicinėje laidos dalyje sėsim ir pakalbėsim su naujuoju Nacionalinio operos ir baleto teatro vadovu Jonu Sakalausku.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – kovo 17 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama kovo 18 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...