captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: intelektualų diskusija „Kultūra tinklaveikos visuomenėje: tapatybės industrija“

„Esminis diskusijos klausimas yra, ar mes valdome technologijas, ar technologijos valdo mus“, – akcentuoja viena iš knygos „Kultūra tinklaveikos visuomenėje: tapatybės industrija“ (išleido Lietuvos kultūros tyrimų institutas) sudarytojų Rita Repšienė.
Knygos „Kultūra tinklaveikos visuomenėje: tapatybės industrija“ viršelio fragmentas.
Knygos „Kultūra tinklaveikos visuomenėje: tapatybės industrija“ viršelio fragmentas.

„Vienas iš ryškiausių Latvijos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtos programos renginių yra artėjanti šimtmečio dainų šventė“, – pastebi Latvijoje dirbantis LRT RADIJO žurnalistas Arūnas Vaikutis. Pasak kolegos, „latviai kaip ir lietuviai masiškai palieka savo šalį, emigruoja į užsienio valstybes, bet ar nemažėja jų susidomėjimas gilias tradicijas turinčiomis Dainų šventėmis“.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Nors šalies viešnios titulas pereinamas ir šiemet juo jau džiaugiasi Rumunija, naujos Vokietijos leidėjų iniciatyvos džiugina ir patvirtina, kad pernykščiu sėkmingu Lietuvos pasirodymu Leipcige pavyko įgyti leidėjų, vertėjų ir partnerių pasitikėjimą“, – apie šių metų Lietuvos pasirodymo Leipcigo knygų mugėje lūkesčius pasakoja Lietuvos kultūros instituto direktorė Aušrinė Žilinskienė.

„Esminis diskusijos klausimas yra, ar mes valdome technologijas, ar technologijos valdo mus“, – akcentuoja viena iš knygos „Kultūra tinklaveikos visuomenėje: tapatybės industrija“ (išleido Lietuvos kultūros tyrimų institutas) sudarytojų Rita Repšienė. Kokie kyla visaapimančio tinkliškumo pavojai? Kokias permainas kultūroje sukėlė skaitmeninės technologijos, jų vystymosi sparta? Kokios interneto ir socialinių tinklų realijos ir iliuzijos, kokia yra tinklo kultūros ir meno sąranga ir įtinklinto vaizdo poveikis? Kokią įtaką žmogui daro kiberkultūra? Intelektualų diskusijoje dalyvauja abi knygos sudarytojos kultūros ir medijų teoretikės dr. Rita Repšienė ir dr. Odeta Žukauskienė, filosofas prof. dr. Naglis Kardelis ir kultūrologas prof. dr. Almantas Samalavičius. Diskusija įrašyta Vilniaus knygų mugėje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ kovo 16 d., penktadienį, nuo 8.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...