captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: LMTA Kino ir televizijos katedrai – 25-eri

„Valstybė iki šiol nėra suformavusi savo požiūrio į nacionalinio kino vystymo priemones. Jų nebuvimas leidžia spekuliuoti vertybėmis, mažina kino žanrų plėtrą šalies kino kultūroje, kiršina menininkus, skatina juos imtis kraštutinių veiksmų ginant savo galimybę kurti ir gyventi iš savo profesijos“, – sako LMTA Kino ir televizijos katedros vedėjas, operatorius Ramūnas Greičius.  

„Ką gi žmonės daro prie slenksčio, durų slenksčio? Jie susitinka, apsikabina ir pasibučiuoja. Todėl ir kilo freskos tema „Bučinys“, kad vis tik prie durų žmonės dažniausiai pasitinka vieni kitus arba atsisveikina“, – „Miesto vartų“ freskos siunčiamą žinutę aiškina Kaišiadorių rajono savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėja Ligita Pūrienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Įžengėme į antrą Nepriklausomybės šimtmetį – koks jis bus? Ar Prancūzų revoliucijos šūkis „Laisvė, lygybė, brolybė“ taps lietuvių „Laisvė, lygybė, seserystė?“ Apie tai – menotyrininkės ir menininkės Laimos Kreivytės komentaras.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Kino ir televizijos katedra mini veiklos 25 metų jubiliejų. 1993 m. kovo pradžioje doc. Henrikas Šablevičiaus įtikino tuometę akademijos Tarybą tokios katedros perspektyva ir vienbalsiai buvo išrinktas pirmuoju jos vedėju. Tuo metu pastebėjęs dar moksleivio Ramūno Greičiaus talentą, H. Šablevičius pasiūlė jam ateitį sieti su kinu. Šiandien R. Greičius – ne tik vienas garsiausių šalies operatorių, bet ir LMTA Kino ir televizijos katedros vedėjas. Jis sako, jog valstybė iki šiol nėra suformavusi savo požiūrio į nacionalinio kino vystymo priemones: „Jų nebuvimas leidžia spekuliuoti vertybėmis, mažina kino žanrų plėtrą šalies kino kultūroje, kiršina menininkus, skatina juos imtis kraštutinių veiksmų ginant savo galimybę kurti ir gyventi iš savo profesijos“. Pokalbis studijoje su R. Greičiumi ir LMTA studentais Pauliumi Stankevičiumi ir Vaiva Martišauskaite.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ kovo 13 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close