captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“ svečiuojasi Giedriaus ir Gražinos Kuprevičių namuose

„Kartais man kolegos sako: tu per daug įlindęs į socialinę aplinką, geriau užsiimk kūryba. Bet man neįdomu vien tik rašyti simfonijas, neatverti lango, pažiūrėti, o kas darosi aplinkui, kūryba negali būti atsieta nuo laikmečio“, – įsitikinęs kompozitorius Giedrius Kuprevičius. 
Gražina ir Giedrius Kuprevičiai.
Gražina ir Giedrius Kuprevičiai.

„Dviem savaitėms filmų per daug: gaila kai kurių, nes geri filmai tiesiog lieka nepastebėti. Norisi pabrėžti kertinius festivalio momentus, todėl nusprendėme dar mažinti programą“, – apie „Kino pavasario“ pokyčius pasakoja vienas programos sudarytojų Edvinas Pukšta.

„Ištraukėme iš saugyklų vieną iškiliausių ir laiką pralenkusių Jurgio Karnavičiaus kūrinių. Tada ši muzika skambėjo per moderniai ir per galingai. Tai perkūniškai gera muzika“, – pasakoja Kauno muzikiniame teatre atgimstančios J. Karnavičiaus operos „Radvila Perkūnas“ režisierius Kęstutis Jakštas.

Užsienio naujienų apžvalgoje – apie Gruzijos sostinėje veikiantį mobilų Šiuolaikinio meno muziejų, kuris sutalpintas į lagaminą. Taip pat – Turkijos nacionalinis transliuotojas uždraudė transliuoti 200 dainų turkų ir kurdų kalbomis. Muzikantai šį sprendimą laiko režimo politika.

Įžengėme į antrą Nepriklausomybės šimtmetį – koks jis bus? Ar Prancūzų revoliucijos šūkis „Laisvė, lygybė, brolybė“ taps lietuvių „Laisvė, lygybė, seserystė?“ Apie tai – menotyrininkės ir menininkės Laimos Kreivytės komentaras.

„Modernaus Kauno statybas tarpukariu lydėjo daugybė ginčų kaip kad dabar dėl Lukiškių aikštės ar Žaliojo tilto. Nepaisant to, per 20 metų Kaunas pasikeitė radikaliai: nuo imperinės provincijos iki modernaus Vakarų miesto“, – pasakoja architektūros istorikė Marija Drėmaitė, su kolegomis parengusi parodą „Optimizmo architektūra“ apie tarpukario Kauno stebuklą.

„Vien uždaros kūrybos, intelektualaus buvimo neužtenka. Bet taip niekad ir nebuvo: per visą istoriją kultūros žmonės savo bendruomenėse gyveno labai aktyviai ir sąmoningai“, – sako kompozitorius Giedrius Kuprevičius. Svečiuosimės jo ir žmonos dailininkės Gražinos namuose Kaune. Žaliakalny esantys namai mena kelių kartų gyvenimus, tad per šių namų pasakojimus pažvelgsim į visų mūsų istoriją.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – kovo 10 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama kovo 11 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close