captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kodėl iki šio neturime atskiro Lietuvos kultūros politikos pagrindų įstatymo?

„Tik įstatymiškai įvardijus valstybės bendrąją atsakomybę už visą kultūros sektorių, atskiri kultūros sričių įstatymai įgaus savo prasmingą vietą kultūros politikos teisinėje sistemoje, o kultūros srityje veikiančių subjektų praktikos atitiks jų strateginiuose planuose deklaruojamas misijas ir strateginius tikslus“, – pastebi tyrimo „Lietuvos kultūros politikos modelio sukūrimas. Lietuvos kultūros politikos formavimo perspektyvų analizė“ vienas iš ekspertų dr. Rasius Makselis.
Dr. Rasius Makselis.
Dr. Rasius Makselis.

„Šiuose koliažuose matyti, kad ji buvo žmogus, kuris mėgo juokauti, kuriam tiesiog labai patiko linksmintis“, – prisimena Nobelio premijos laureatės Vislavos Šymborskos sekretorius ir jos vardo fondo vadovas Michalas Rušynekas. Pokalbis apie poetės kurtus koliažinius atvirukus, kurių paroda keliauja po visą pasaulį, o neseniai užsuko ir į Vilnių.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Jau kitą savaitę prasidėsiantis festivalis „Jauno teatro dienos“ (JTD) siūlo klaipėdiečiams įvairiapusę spektaklių programą – tai svečių iš Latvijos darbas, Nacionalinio Kauno dramos teatro premjera ir žaismingas šokio spektaklis. Kultūros fabrike apsilankę festivalio žiūrovai galės pasirinkti, kokį jauną teatrą jie nori matyti, o po spektaklių ir išsakyti savo lūkesčius ar pastebėjimus spektaklių kūrėjams“, – apie artėjantį šiuolaikinio teatro tendencijas pasirengusį atspindėti renginį kalba Klaipėdos jaunimo teatro direktorius Tomas Jankauskas.

„Tik įstatymiškai įvardijus valstybės bendrąją atsakomybę už visą kultūros sektorių, atskiri kultūros sričių įstatymai įgaus savo prasmingą vietą kultūros politikos teisinėje sistemoje, o kultūros srityje veikiančių subjektų praktikos atitiks jų strateginiuose planuose deklaruojamas misijas ir strateginius tikslus“, – pastebi tyrimo „Lietuvos kultūros politikos modelio sukūrimas. Lietuvos kultūros politikos formavimo perspektyvų analizė“ vienas iš ekspertų dr. Rasius Makselis. Kokios pagrindinės kultūros politikos tendencijos XXI amžiuje, kokie kyla iššūkiai, kokios regimos su kultūra susijusios demografinės rizikos, kokios galimos Lietuvos ir Europos kultūros politikos transformacijos kryptys, galimi ir pageidaujami kultūros politikos modeliavimo principai ir būdai? Pokalbis studijoje su kultūros ekspertais Elona Bajoriniene, Rūta Stanevičiūte ir Rasiumi Makseliu.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ kovo 9 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close