captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie ką primena 2018-ieji – Kultūros paveldo metai?

„Paveldas žmonėms rūpi, jis suaugęs su bendruomenių savastimi. Jis aistringai ginamas, dėl jo kyla konfliktai, estetiniai, ekonominiai nesutarimai, atsiranda bylos. Paveldas yra kur kas daugiau nei betonas ir akmenys, tai – sielos tęsiniai“, – sako dailininkas, filosofas, politikas dr. Arūnas Gelūnas.
Dailininkas<br> filosofas<br> politikas dr. Arūnas Gelūnas. BNS nuotr.
Dailininkas
filosofas
politikas dr. Arūnas Gelūnas. BNS nuotr.

„Kelsime istorinius, politinius klausimus, jie bus susiję su kartų skirtumais, mūsų santykiu su praeitimi. Auditorija ant scenos matys asmenines istorijas, kurios yra stipresnės. Nes jei šis žmogiškasis aspektas nėra pakankamai stiprus, viskas gali tapti tuščiu simbolizmu“, – sako vengrų režisierius Árpádas Schillingas, Valstybiniame Jaunimo teatre pristatantis premjerą „Autonomija“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Kaip sukurti iliuziją, kad knyga yra verta 19–20 eurų? Juk nemokėsi tiek už kišeninį formatą, ar ne? Tada knyga ir išpučiama taip pat, kaip anksčiau turguose čigono arklys – bent taip skaičiau lietuvių literatūroje“, – įspūdžiais iš Vilniaus knygų mugės komentare dalijasi meno kritikas Vaidas Jauniškis.

„Būvimas pasaulio paveldo sąraše suteikia konteksto pojūtį. Vilniaus miesto istorinis centras priklauso ne tik Vilniui, ne tik Lietuvai, ne tik Europai, bet visam pasauliui. Tai yra visos žmonijos reikšminga praeities detalė. Manęs dažnai klausia, kokia iš to nauda. Atsivertus turizmo gidą ir pamačius, kad Lietuva turi 4 pasaulio paveldo vietoves, gaunamas reikšmingas stimulas iš karto aplankyti tą vietą. Paveldas žmonėms rūpi, jis suaugęs su bendruomenių savastimi. Jis aistringai ginamas, dėl jo kyla konfliktai, estetiniai, ekonominiai nesutarimai, atsiranda bylos. Paveldas yra kur kas daugiau nei betonas ir akmenys, tai – sielos tęsiniai“, – sako dailininkas, filosofas, politikas dr. Arūnas Gelūnas. Kartu su juo Vilniaus knygų mugėje vykusioje diskusijoje „Europos kultūros paveldas: išsaugoti, aktualizuoti ir perduoti ateities kartoms“  kalbėjosi kultūros viceministras Renaldas Augustinavičius, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, darnios miestų plėtros praktikė-urbanistė dr. Elena Archipovaitė ir architektūros istorikas dr. Vaidas Petrulis.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ kovo 6 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...