captcha

Jūsų klausimas priimtas

Radijo teatro premjera – Tado Zaikausko pjesė „Asmenukė su Smetona“

Tado Zaikausko pjesė „Asmenukė su Smetona“ LRT RADIJO dramaturgijos konkurse „Kviečia radijo teatras“, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, buvo įvertinta paskatinamąja premija.
Spektaklio įrašo akimirka. Pauliaus Lileikio nuotr.
Spektaklio įrašo akimirka. Pauliaus Lileikio nuotr.

Tadas Zaikauskas pasakoja, kad „šis  spektaklis – ironiškas žvilgsnis ne į Lietuvos tarpukario istoriją, o į tai, ką eilinis žmogus šiandien žino apie tą laikotarpį. Lietuvos istorijos, literatūros ar net architektūros įvykius vienaip vertiname, kai jie vyksta čia ir dabar, ir kitaip – praėjus dešimtmečiams. Taip ir gimsta ironija – kai vienu metu tą patį dalyką galime vertinti iš skirtingų perspektyvų. Siužeto idėja gimė vasarą perskaičius žinutę, kad „Lietuvos geležinkeliai“ organizuos ekskursijas po vienintelį Lietuvoje geležinkelio tunelį prie Kauno. Pjesė, beje, ir prasideda prie to tunelio. Veiksmas vyksta 1925 metais Kaune. Lyg ir niekuo neišsiskiriantys Lietuvos istorijos metai. Pjesėje veikiančios istorinės asmenybės minimose vietose iš tikrųjų bendravo arba bent teoriškai galėjo bendrauti. Istoriją bandžiau pasakoti trumpais gyvais dialogais, be sudėtingų teatrinių monologų.  Ši pjesė – visiškai ne teatrinis, tai radijo vaidinimas. Arba tiksliau – pasakojimas. Tarsi sėdėtum užsimerkęs pjesės veiksmo vietoje. Didelis aktorių, režisieriaus Augustino Griciaus ir garso režisierės Linos Dainienės darbas. Papildomais garsais – parketo trakštelėjimais, pravažiuojančio vežimo dardėjimu, studentų auditorijos šurmuliu, prabangių indų tarškėjimu – ne tik kuriama atskirų scenų nuotaika, bet dėliojama pati aplinka – 1925 metų gatvė Kaune, Lietuvos universiteto koridoriai, „Metropolio” restoranas, Antano Smetonos namai. Tikiuosi, kad „Asmenukės su Smetona“ klausytojai bent keturis penkis kartus nusijuoks, prunkštels ar bent šyptels klausydamiesi šios pjesės“.

Spektaklio  režisierius Augustinas Gricius, garso režisierė Lina Dainienė.

Vaidina aktoriai: Jonas Gricius, Giedrius Savickas, Rimantė Valiukaitė, Vaidotas Martinaitis, Vitalija Mockevičiūtė, Gabrielė Rudzienė, Rimantas Driežis, Evaldas Jaras ir Julius Žalakevičius.

Tado Zaikausko pjesės „Asmenukė su Smetona“ premjera kovo 11 d., sekmadienį, 14.05 val. per LRT RADIJĄ ir kovo 17 d., šeštadienį, 12.10 val. LRT KLASIKOS programoje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close