captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje" – vengrų režisierius Árpádas Schillingas

„Kai kuriu teatrą užsienyje, gilinuosi į dabartinę tos šalies situaciją, bandau suprasti vietinius žmones. Nenoriu būti vieno stiliaus. Man tai nuobodu. Kiekvienoje vietoje ieškau specialios kalbos“, – sako garsiose Europos teatro scenose dirbantis vengrų režisierius Árpádas Schillingas, Jaunimo teatre kuriantis spektaklį „Autonomija“.
Vengrų režisierius Árpádas Schillingas.
Vengrų režisierius Árpádas Schillingas.

„Nepaisant to, kad operos pabaiga plakatiška, aiški ir nuspėjama, patikėkite – kelias iki jos per tas dvi spektaklio valandas yra vingiuotas, spalvingas ir pilnas muzikinių, estetinių, vaizdinių netikėtumų“, – sako operos „Post futurum“ autorius – kompozitorius Gintaras Sodeika, kviečiantis į premjerą Nacionaliniame operos ir baleto teatre.

„Mes dažnai ignoruojame pasaulį, esantį už Didžiosios Britanijos ribų. Menkai žinome kitas literatūras. O Baltijos regioną britai dažnai painioja su Balkanais. Tačiau Londono knygų mugė ir yra proga atrasti naują literatūrą“, – sako BBC kultūros žurnalistė, viena Londono knygų mugės organizatorių Rosie Goldsmith. Pokalbis artėjant Lietuvos literatūros pristatymui Londone.

„Savo kūryboje naudoju kontrasto principą: po spalvotu sentimentalių banalybių fasadu slepiasi sudėtingiausi pasaulio dalykai, kuriuos man svarbu pasakyti“, – sako menininkė Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė, VDA galerijoje „Titanikas“ pristatanti parodą „With Love from...“ („Su meile nuo...“).

„Kaip sukurti iliuziją, kad knyga yra verta 19–20 eurų? Juk nemokėsi tiek už kišeninį formatą, ar ne? Tada knyga ir išpučiama taip pat, kaip anksčiau turguose čigono arklys – bent taip skaičiau lietuvių literatūroje“, – įspūdžiais iš Vilniaus knygų mugės komentare dalijasi meno kritikas Vaidas Jauniškis.

Austrija mini 100-ąsias dailininko Gustavo Klimto mirties metines. Didžiausioje pasaulyje urbanistikai skirtoje Šenženo-Honkongo Urbanistikos ir Architektūros bienalėje pristatomas lietuvių projektas Laimikis.lt. Kodėl Facebookas cenzūruoja akmens amžiaus Vilendorfo Veneros moters figūros statulėlę? Apie visa tai – užsienio kultūros naujienų apžvalgoje.

„Pernai dirbau Klaipėdoje. Įstrigo kelionė. Važiuoji, važiuoji, aplink jokių miestų, o tada – Kaunas, po to – Klaipėda. Susimąsčiau: kas tai per šalis, su daugybe tuščios erdvės? Čia visai kitoks žmonių santykis su laiku ir vienas kitu“, – sako vengrų režisierius Árpádas Schillingas. Apie naujausią režisieriaus spektaklį Jaunimo teatre, apie darbą su lietuvių aktoriais, apie situaciją gimtojoje Vengrijoje, Vengrijos teatrą su režisieriumi kalbėsime tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – kovo 3 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama kovo 4 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close