captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“. Dr. Gražina Arlickaitė: „Lokiai“ išdalinti, o „Berlinalės“ permainų nuotaikos lieka

„Kaip ir kiekvienas svarbesnis renginys ar reiškinys, taip ir „Berlinalė" neišvengia kritikos. Savotiška tradicija tapo kritikų strėlės, nukreiptos į šio festivalio konkursinę programą – neva ji yra silpnesnė už Kanų konkursą, kuriame visada rikiuojasi didžiausios pasaulio kino figūros. Šis gretinimas kasmet atsiduria dėmesio centre ir neleidžia pabrėžti pagrindinių „Berlinalės“ privalumų, kurie jį išskiria iš kitų svarbiausių kino festivalių“, – pastebi kinotyrininkė dr. Gražina Arlickaitė.
Kinotyrininkė dr. Gražina Arlickaitė. V. Skaraičio nuotr.
Kinotyrininkė dr. Gražina Arlickaitė. V. Skaraičio nuotr.

„Man rūpėjo ryšys tarp klausimo ir to, kiek žmogui rūpi tai, ko jis klausia“, – apie savo naują instaliaciją „Mother&Tongue“ sako tekstu erdves kurianti menininkė Ieva Rojūtė.

Literatūros mėnraščio „Metai“ apžvalga su vyriausiuoju redaktoriumi Antanu Šimkumi.

„Norėčiau, kad mėgautumėtės knyga, kad atrastumėte sau įdomių dalykų, kad nepamirštumėt juoktis ir kartu apmąstyti, kas mes esame šiandien, kas buvome prieš šimtą metų, nes tokia mano knyga, išsidriekusi laiko atžvilgiu per šimtmečius. Tai galimybė žaismingai permąstyti, kas yra vilnietis, kas apskritai yra lietuvis ir žmogus šitam gyvenime“, – sako romano „Šimtmečių melancholija“ autorius Mindaugas Jonas Urbonas.

„Kaip ir kiekvienas svarbesnis renginys ar reiškinys, taip ir „Berlinalė" neišvengia kritikos. Savotiška tradicija tapo kritikų strėlės, nukreiptos į šio festivalio konkursinę programą – neva ji yra silpnesnė už Kanų konkursą, kuriame visada rikiuojasi didžiausios pasaulio kino figūros. Šis gretinimas kasmet atsiduria dėmesio centre ir neleidžia pabrėžti pagrindinių „Berlinalės“ privalumų, kurie jį išskiria iš kitų svarbiausių kino festivalių“, – pastebi kinotyrininkė dr. Gražina Arlickaitė. Įspūdžiai iš 68-ojo Berlyno kino festivalio: apdovanojimai, kino tendencijos, reikšmė Vokietijai ir pasauliui.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ kovo 2 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close