captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: nesutarimai dėl selekcinio užmokesčio

Pagal stojimo į ES sutartį Lietuvos žemdirbiai, išnaudoję 7 m. pereinamąjį laikotarpį, kol kas nemoka selekcinio mokesčio, kurį numato reglamentas dėl augalų veislių teisinės apsaugos bendrijos šalyse. Nors jau sukurta mokėjimo tvarka, nesutariama dėl jos skaidrumo.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

Pagal stojimo į ES sutartį Lietuvos žemdirbiai, išnaudoję 7 m. pereinamąjį laikotarpį, kol kas nemoka selekcinio mokesčio, kurį numato reglamentas dėl augalų veislių teisinės apsaugos bendrijos šalyse. Nors jau sukurta mokėjimo tvarka, tačiau dėl jos skaidrumo ir teisingumo nesutaria Sėklininkystės asociacija su žemdirbių visuomeninėmis organizacijomis.

Rubrika „Diena kaime“. Gyvenimą kaime, kasdienos rūpesčius ir džiaugsmus aptaria Ilona ir Audrius Smulskiai. Tai nedidelio ūkio Ukmergės rajone, Kartėnų kaime, šeimininkai. Prieš 15 metų įsikūrę kaime buvę kauniečiai, ne žemės ūkio specialistai dabar tvarkosi 20 hektarų ūkyje. Savo poreikiams laiko gyvulių, o daugiausia pajamų gauna iš braškių. Beje, jų auginti Audrius 7 vasaras važiavo į Norvegiją, tik po to savarankiškai pats auginti pradėjo. Žiemos metu daugiausia rūpesčių turi mišką tvarkydamas, tačiau šią savaitę pasijutęs blogiau į mišką nevažiavo. Koks trečiadienis buvo Audriui?

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį sausio 24 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...