captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie Lietuvos ir Skandinavijos šalių kultūrų skirtumus

„Kiek susidūriau iki šiol ir su lietuviško kino programa, ir su literatūra, visą laiką yra klausimas: o kaip ten su tom moterim režisierėm, rašytojom?“ – apie kultūrinius Švedijos ypatumus kalba kultūros atašė Švedijoje, Danijoje ir Suomijoje Živilė Etevičiūtė.
Lietuvos kultūros atašė Švedijoje<br> Danijoje ir Suomijoje Živilė Etevičiūtė.
Lietuvos kultūros atašė Švedijoje
Danijoje ir Suomijoje Živilė Etevičiūtė.

„Nors Estija, Latvija ir Lietuva yra labai individualios šalys, puiku tai, kad knygų rinkoje galite prisistatyti kaip viso Baltijos šalių regiono atstovai, tai šansas trims Baltijos valstybėms susivienyti. Tokioje didelėje rinkoje, kaip Didžiosios Britanijos, kartu jūs esate stipresni“, – sako BBC kultūros žurnalistė, viena Londono knygų mugės organizatorių Rosie Goldsmith.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„XIX amžiuje moteriai rašyti buvo laikoma ne visai padoru, kaip ir būti aktore. Karolinos Praniauskaitės artimieji nenorėjo, kad ji rašytų. Tačiau jai susirgus džiova, buvo aišku, kad gyvens labai neilgai. Tada tėvų ir artimųjų širdys suminkštėjo ir leido jai daryti tai, ką nori“, – sako Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Naujosios literatūros skyriaus darbuotojas dr. Eugenijus Žmuida.

„Yra labai stiprus lyčių lygybės projekto įgyvendinimas kasdienybėje. Kiek susidūriau iki šiol ir su lietuviško kino programa, ir su literatūra, visą laiką yra klausimas: o kaip ten su tom moterim režisierėm, rašytojom? – apie kultūrinius Švedijos ypatumus kalba kultūros atašė Švedijoje, Danijoje ir Suomijoje Živilė Etevičiūtė. – Tai nėra taip dirbtina, nėra tokio kriterijaus, kad turi būti per pusę, bet kai yra vien tik vyrai, moterų visą laiką bus pasigendama.“ Pokalbyje su Živile Etevičiūte – apie paprastą skandinavų požiūrį į kultūrą, apie lietuvių ir Skandinavijos šalių kultūrinius ryšius ir apie tai, kodėl užuot kopijuodami kitų šalių kultūros politikos modelius, turėtume rasti mūsų visuomenei tinkamiausią variantą.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ vasario 28 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close