captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“: F. Chopino bendraamžė, lenkų kompozitorė Tekla Bądarzewska

Frideriko Chopino talentas skleidėsi ne vienumoje, aplink jį kūrė daugybė kitų, daugelio kurių pavardės ir kompozicijos, deja, visiškai pamirštos, užtemdytos F. Chopino genijaus. Tarp jų atsidūrė ir neilgai gyvenusi pianistė bei kompozitorė Tekla Bądarzewska. 
Lenkų kompozitorė Tekla Bądarzewska.
Lenkų kompozitorė Tekla Bądarzewska.

Frideriko Chopino  muzika – tikrai nepakartojama. Tačiau jo talentas skleidėsi ne vienumoje, aplink jį kūrė daugybė kitų, daugelio kurių pavardės ir kompozicijos, deja, visiškai pamirštos, užtemdytos F. Chopino genijaus. Tarp jų atsidūrė ir neilgai gyvenusi pianistė bei kompozitorė Tekla Bądarzewska. Jos saloninės pjesės buvo populiarios ne tik Lenkijoje, Europoje, bet ir kituose žemynuose, natos pardavinėjamos dideliais tiražais, o XX amžiuje melodija „Mergaitės malda“ tapo ne tik „country“ stiliaus standartu, bet ir lopšine, niūniuojama Taivanyje, Japonijoje. 2011-aisiais sukako 150 metų nuo T. Bądarzewskos mirties. Šiai datai lenkų muzikė Maria Pomianowska subūrė margą instrumentalistų grupę, ėmėsi aranžavimo ir pirmą kartą įrašė kitaip nei originalai skambančias T. Bądarzewskos miniatiūras. Albumas pasirodė 2012-ųjų metų pavasarį ir iškart pelnė puikius atsiliepimus. Jį pristatys pirmoji laidos dalis.

Antroje „Muzikinio pastišo“ dalyje šįkart svečiuosis Artūras Novikas. Energingąjį džiazo kompozitorių ir atlikėją, vokalinių grupių „Jazz Island“,  „Duok 5“ ir „Mini Jazz“ vadovą  puikiai pažįsta tokia muzika besidomintys moksleiviai ir jaunuoliai –  tie, kuriems įdomios improvizacijos paslaptys. Nuolat nuoširdžiai dalindamasis žiniomis, A. Novikas išaugino ne vieną džiazuojančią jaunųjų atlikėjų kartą, atidarė privačią džiazo muzikos mokyklą. Savo pasiekimus kartu su įvairaus amžiaus auklėtiniais A. Novikas sekmadienį, sausio 20 d., dovanojo gausiai Vilniaus Rotušėje susirinkusiam gerbėjų būriui. Koncerto atbalsiai pasieks ir KLASIKOS klausytojus...

Ved. Jūratė Vičienė.

„Muzikinis pastišas“ – sausio  23 d., trečiadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama 22.10 val.

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...