captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie Kūrybiškiausių knygų dvyliktuką

Literatūros mokslininkų išrinktame Kūrybiškiausių knygų dvyliktuke – net du komiksai ir dvi elektroninės knygos. Didžiulė ir leidėjų įvairovė. Į akis taip pat krinta, kad daugumą pozicijų dvyliktuke užėmė jaunesnės kartos autoriai, kai vyresnieji kūrybiškumu nenustebino. Dauguma komisijoje dirbusių mokslininkų sutarė, kad praėjusių metų literatūros derlius ribotas – ypač prozos žanro. „Leidžia įvairias literatūrėles, o romano kaip nėra, taip nėra“, – pastebi komisijos narys Rimantas Kmita.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

„Kauno modernioji architektūra atspindi politinį, socialinį, ekonominį ir kultūrinį optimizmą, kuris XX a. I pusėje buvo būdingas naujųjų Europos valstybių sostinėms. 1919 m. Kaunui netikėtai tapus Lietuvos Respublikos laikinąja sostine, miesto transformacija prilygo stebuklui“, – sako viena iš parodos „Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas, 1918–1940“ kuratorių dr. Marija Drėmaitė.

Kultūros ir meno mėnraščio „Kultūros barai“ apžvalga su vyriausiąja redaktore Laima Kanopkiene.

„Tai spektaklis apie savidestrukciją, keliame klausimus, iš ko ji atsiranda, kokios to priežastys, pasekmės ir ar galima jos išvengti. Teatrinėje laboratorijoje pasitelkiame muzikinius etiudus, performansus, cirko elementus“, – pasakoja spektaklio „Mano instrukcija“ režisierė Eimantė Urmonaitė.

Literatūros mokslininkų išrinktame Kūrybiškiausių knygų dvyliktuke – net du komiksai ir dvi elektroninės knygos. Didžiulė ir leidėjų įvairovė. Į akis taip pat krinta, kad daugumą pozicijų dvyliktuke užėmė jaunesnės kartos autoriai, kai vyresnieji kūrybiškumu nenustebino. Dauguma komisijoje dirbusių mokslininkų sutarė, kad praėjusių metų literatūros derlius ribotas – ypač prozos žanro. „Leidžia įvairias literatūrėles, o romano kaip nėra, taip nėra“, – pastebi komisijos narys Rimantas Kmita. Apie Kūrybiškiausių knygų dvyliktuką pokalbis studijoje su Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Šiuolaikinės literatūros skyriaus tyrėjais dr. Rimantu Kmita, dr. Akvile Rėklaityte, doktorantu Sauliumi Vasiliausku.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ vasario 23 d., penktadienį, nuo 8.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...