captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: ar knyga tampa prabangos preke?

Knygų kainos Lietuvoje auga, tad ar knygos nėra sunkiau prieinamos? Apie tai su literatūros ir leidybos specialistais tiesiogiai diskutuosime Vilniaus Knygų mugėje nuo 10–os valandos.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pirmoje laidos valandoje, kaip visada, trys temos.

Kiekvienoje šalyje seksualinę prievartą viešinantis judėjimas #Me Too skleidžiasi savitoje kultūrinėje, socialinėje aplinkoje. Kas kalbant apie šį judėjimą liko nepastebėta Lietuvoje? Apie tai – kultūros istorikės Violetos Davoliūtės komentaras.

Užsienio kultūros naujienose – apie vieną svarbiausių kino įvykių – Berlinalę. Kokie festivalio filmai sulaukė daugiausia dėmesio? Kodėl naujas Romos šiuolaikinio meno muziejaus vadovas planuoja kurį laiką vienoje svarbiausių Italijos meno erdvių nerengti parodų? 

„Pastebėjome ypatingą literatūros išlaisvėjimą – nyksta žanrų, formų, tematikos ribos. Rašoma bet kaip ir apie bet ką“, – sako literatūrologė Jūratė Sprindytė. Aptarsime literatūros mokslininkų paskelbta kūrybiškiausių praėjusių metų knygų dvyliktuką. 

Knygų kainos Lietuvoje auga, tad ar knygos nėra sunkiau prieinamos? Apie tai Vilniaus Knygų mugėje diskutuosime su „Tyto alba“ leidyklos vadove Lolita Varanavičiene, Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininke Jolita Steponaitiene, knygynų tinklo „Pegasas“ generaline direktore Lina Zairiene ir rašytoju Rimantu Kmita.

Ved. Gailutė Jankauskienė ir Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – vasario 24 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama vasario 25 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close