captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: kaip pagerinti miškų valdymą?

Šiuo metu vykstanti miškų valdymo reforma skatina kalbėti apie miškų valdymą ir apsaugą Lietuvoje, taip pat ieškoti gerųjų miškininkystės praktikų.
„Pasimatuok eigulio kepurę“ archyvo nuotr.
„Pasimatuok eigulio kepurę“ archyvo nuotr.

Miškus valdančių valstybės institucijų atstovai sako, kad tai, ar bus daugiau miškų apsaugos, ar bus ūkininkaujama dar intensyviau, priklausys nuo visuomenės nuomonės. Klausiame miesto antropologės Jekaterinos Lavrinec, kokie įrankiai galėtų ne tik kalbomis, bet iš tikrųjų įtraukti visuomenę į valstybinių miškų valdymą. 

Tuo metu iniciatyvos „Pasimatuok eigulio kepurę“ autorius miškininkas Raimundas Ereminas skleidžia mintį, kad be medienos miške dar yra kitų išteklių ir į juos verta atkreipti dėmesį.

„Man atrodo, dirbu taip, kad miškas galvoja – stiprus vėjas nulaužė keletą medžių, o daugiau viskas liko taip, kaip buvę“, – taip sako Žiedonis Vilcins, Latvijoje gyvenantis miško savininkas, kuris išsilaiko savo miškuose naudodamas tik atrankinius kirtimus.

4-oji laidos ciklo apie miškus dalis – pirmadienį, vasario 26 d., 16.05 val. per LRT RADIJĄ. Kartojama antradieniais 04.05 val. ir sekmadieniais 06.30 val.

Autorė Inga Janiulytė.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close