captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie fotografijos knygas ir periodinius leidinius

„Pastarųjų metų įvertinimai fotografijos knygų konkursuose liudija, kad Lietuvos fotografinių knygų leidyba žengia koja kojon su laiku“, – sako Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Česonis.

„Būtent tarptautiškumas ir tarpdiscipliniškumas yra skiriamasis šios mugės bruožas. Daugybė leidėjų, žurnalistų, vertėjų, taip pat ir užsienio autorių susitiks, o jų interesų laukas, tematikos tiesiog pildys viena kitą. Kultūra, politika, menas – visos šios sritys pinsis ir persidengs viena kitą papildydamos“, – pastebi Vilniaus knygų mugės organizacinio komiteto narė, leidyklos „Tyto alba“ vadovė Lolita Varanavičienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – trys temos: kokia muzika skamba Šiaurės Korėjoje; Baltijos festivalis Berlyne su esto Arvo Pärto muzika; šokio menininkai Kosove.

„Fotografijos knyga dabar atranda naują formą. Svarbu, kad ji būtų ne tik gražių, vertingų nuotraukų rinkinys, bet kad ji būtų meno kūrinys, kurioje svarbu, kaip surinktos nuotraukos, kaip atlikti dizaino darbai, koks parinktas popierius, kaip turinys atitinka formą. Visa tai suformuoja autonomišką fotografijos knygos kaip meno kūrinio vertę“, – sako Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Česonis. Kokia fotografija aktuali šiandien, kokia paliudys apie mūsų laikmetį, kaip ji turi atsispindėti leidiniuose? Svarsto G. Česonis, metraščio „Lietuvos fotografija 2017“ sudarytojai Alvydas Lukys ir Gytis Skudžinskas, žurnalo „Fotografija“ sudarytojas Tomas Pabedinskas.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ vasario 22 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close