captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: „valdiškų“ dantų reikia laukti ne vienerius metus

Žmogus be dantų – ne tik neestetiškai atrodo, dantų ligos gali sukelti rimtų sveikatos negalavimų. Dėl negydomų dantų, likusių šaknų gali daugintis bakterijos, kurios nuodija organizmą.

Galimybė nemokamai gauti dantų protezavimo paslaugas yra, kai už tokias paslaugas sumokama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų, tačiau eilės – nuo dvejų iki aštuonerių metų. Apie dantų protezavimo eiles ir tvarkas laidoje aiškins Valstybinės ligonių kasos Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Grigarienė ir Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centro gydytoja odontologė Genovaitė Bagdonienė.

Kita tema – apie savižudybes. Skaudi tema, tačiau atviresnių pokalbių, mokymų, aiškinimų ir diskusijų pasekmė – šiek tiek sumažėjęs savižudžių skaičius. Girdėsite pokalbį su VU Klinikinės ir organizacinės psichologijos katedros doktorante klinikine psichologe Odeta Geležėlyte. Kaip elgtis aplinkiniams, kai jie susiduria su žmogumi, galvojančiu apie savižudybę, kodėl reikia apie tai kalbėti tiesiai šviesiai, be jokių užuolankų, kokia galima pagalba – laidoje patars psichologė.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – trečiadienį, vasario 21 d., 16.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...