captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Metų knygos rinkimuose – E. Ališankos „Gatvė tarp dviejų bažnyčių“

„Ši knyga yra savotiška odisėja, tai yra keliavimas ir laike, ir erdvėje, nuolatinis sugrįžimas namo tiek po fizinio išvykimo, tiek po kiekvieno literatūrinio nuotykio. O rašymas ir yra literatūros nuotykis“, – sako rašytojas Eugenijus Ališanka.
Laidos vedėja Laima Ragėnienė.
Laidos vedėja Laima Ragėnienė.

„Ši knyga yra savotiška odisėja, tai yra keliavimas ir laike, ir erdvėje, nuolatinis sugrįžimas namo tiek po fizinio išvykimo, tiek po kiekvieno literatūrinio nuotykio. O rašymas ir yra literatūros nuotykis“, – sako rašytojas Eugenijus Ališanka, kurio esė knyga „Gatvė tarp dviejų bažnyčių“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

„Sesers rūpestis. Valerijos Čiurlionytės-Karužienės gyvenimo ir darbų eskizai“ – tai knyga, skirta M. K. Čiurlionio seseriai, jo juokais vadintai Valkirija. Kartu dirbome muziejuje, Vaizduojamosios dailės skyriuje, ji buvo mano vedėja, tad maniau turinti teisę apie ją rašyti“, – argumentuoja knygos sudarytoja Milda Kulikauskienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Festivalio filmus vienija prancūzų kine populiari meilės tema, bet nenorime, kad žmonės susidarytų klaidingą įspūdį, kaip tik stengsimės griauti stereotipus, kas yra prancūziškas filmas“, – sako prancūzų kino festivalio „Žiemos ekranai“ programos sudarytoja Austė Zdančiūtė. 

„Gyvenimas susideda iš daugybės istorijų, daugybės potyrių, ir man atrodo, kad būtent esė yra pajėgi visa tai aprašyti, būtent esė yra parankiausia forma  pasakyti, kad pasaulis nėra toks sklandus, nuoseklus, siužetiškas, kad jis yra be galo daugiakampis ir daugiamatis. Ir ši knyga yra savotiška odisėja, tai yra keliavimas ir laike, ir erdvėje, nuolatinis sugrįžimas namo tiek po fizinio išvykimo, tiek po kiekvieno literatūrinio nuotykio. O rašymas ir yra literatūros nuotykis“, – sako rašytojas Eugenijus Ališanka, kurio esė knyga „Gatvė tarp dviejų bažnyčių“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose. Knygą išleido „Tyto alba“.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ trečiadienį, sausio 23 d., nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...