captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Kanados lietuvių rašytojas Antanas Šileika

„Išlaikyti kalbą daug sunkiau, nei atrodo iš šono. Kalba – kaip raumenys, ją reikia treniruoti. Man kaskart reikia iš naujo pramokti lietuviškai: net veido raumenis skirtingus naudoju, kalbėdamas lietuviškai ir angliškai. Visada sakau: anglų kalba yra mano instrumentas, o mano melodija – lietuvių kalba“, – sako Kanados lietuvių rašytojas Antanas Šileika, pristatantis prisiminimų knygą „Basakojis bingo pranešėjas“.  
Kanados lietuvių rašytojas Antanas Šileika. BNS nuotr.
Kanados lietuvių rašytojas Antanas Šileika. BNS nuotr.

Praėjusių metų rudenį startavusi Metų knygos rinkimų akcija baigiasi ir artėjantį savaitgalį Vilniaus knygų mugėje bus apdovanoti keturi laureatai. Kas jais tapo? Pasikalbėsime su rašytojais, kurių knygos pripažintos geriausiomis suaugusiųjų, poezijos, vaikų ir paauglių literatūros kategorijose.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Jonas Basanavičius dirbdamas gydytoju Bulgarijoje domėjosi vietinių tautų tautosaka ir pastebėjo labai daug panašumų su lietuvių tautosaka. Manė, kad gal lietuviai kilę iš Bulgarijos tautų. Taip gimė trakų prygų studijos“, – sako Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Sakytinės tautosakos skyriaus mokslo darbuotoja dr. Jūratė Šlekonytė.

„Išlaikyti kalbą daug sunkiau, nei atrodo iš šono. Kalba – kaip raumenys, ją reikia treniruoti. Man kaskart reikia iš naujo pramokti lietuviškai: net veido raumenis skirtingus naudoju, kalbėdamas lietuviškai ir angliškai. Visada sakau: anglų kalba yra mano instrumentas, o mano melodija – lietuvių kalba. Toronte lankėme šeštadieninę lietuvių mokyklą, tačiau buvome prasti mokiniai: istorijos neklausydavome, amžinai dūkdavome, linksniuoti man iki šiol yra kančia, o pagalvojus apie ū, ų, y, į – prakaitas išmuša. Mano kartos lietuviai neskaito lietuviškų knygų. Toronte yra biblioteka, kurioje dirba lietuvių kilmės bibliotekininkė. Atėjau pasiimti knygos apie Klaipėdos sukilimą. Klausiu, kada grąžinti? O ji sako: „Kada nori, niekas kitas tos knygos neieškos“, – sako Kanados lietuvių rašytojas Antanas Šileika, pristatantis prisiminimų knygą „Basakojis bingo pranešėjas“. Pokalbis studijoje su A. Šileika.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ vasario 21 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close