captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: vaikų rašytojas Tomas Dirgėla

„Jeigu vaikas matys skaitančius tėvus, nereikės nė skatinti – jis knygą atsivers net neprašytas“, – sako vaikų rašytojas Tomas Dirgėla.
Vaikų rašytojas Tomas Dirgėla. BNS nuotr.
Vaikų rašytojas Tomas Dirgėla. BNS nuotr.

„Tai spektaklis ne apie meilę, bet apie įsimylėjimo momentą, kurio nereikia logiškai paaiškinti. Kaip Šekspyras rašė, tai yra magija, kuri vyksta vieną naktį ir atrodo kaip sapnas, burtas, lakus šešėlis“, – sako režisierė Eglė Kižaitė, Nacionaliniame Kauno dramos teatre pristatydama spektaklį „Vasarvidis“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Mažne visuotinai pripažįstama, kad perskyra tarp aukštosios ir žemosios kultūros nebeteko prasmės, o kalbėti apie skirtingas – elitinę ir masinę – kultūras padorioje draugijoje buvo priimtina nebent prieš penkiasdešimt metų“, – su rubrika „Požiūris“ pastebi filosofas Kęstas Kirtiklis.

„Tu augini skaitytoją ir formuoji asmenybę, tad jeigu tavo knyga bus nei šiokia, nei tokia, vaikas lygiai taip pat ims galvoti ir apie visas kitas knygas. O skaitymui skirtą laiką netruks pakeisti kompiuterio ar televizoriaus ekranas, – apie atsakomybę rašyti vaikams pasakoja rašytojas, LRT Radijo laidos vaikams „Domas ir Tomas“ vedėjas Tomas Dirgėla. – Jeigu vaikas matys skaitančius tėvus, nereikės nė skatinti: jis knygą atsivers net neprašytas.“ Apie herojus lietuviškoje vaikų literatūroje – pokalbyje su T. Dirgėla.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ vasario 20 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close