captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“ keliauja po Lietuvą

Šį šeštadienį pakviesime pasižvalgyti po Lietuvą. Jūsų  dėmesiui – apie tai, kaip mūsų darbai ir lūkesčiai kuria realybę, apie mūsų praeitį ir dabartį – susitikimai skirtinguose šalies miestuose.
Laidos vedėjos Gailutė Jankauskienė ir Raminta Jonykaitė.
Laidos vedėjos Gailutė Jankauskienė ir Raminta Jonykaitė.

„Vaikai sako, kad jie negali ilgiau išbūti be šeimos. Ir bet kokie pasikeitimai, priespauda Lietuvoje man svarbūs per šeimos ląstelę. Jei nesunaikinsi tos ląstelės, atkursi ir Lietuvą“, – sako žinomas advokatas, visuomenininkas Saulius Dambrauskas. Į mūsų istoriją pažvelgsim per vieno namo Kaune – Dambrauskynės – gyvenimą.

„Artimesnė istorija labai sujautrina visus, ypač amžininkus, o šimtas metų duoda išrišimą. Galim atvirai pažiūrėti, o kas istorinių asmenybių laiškuose, prisiminimuose“, – sako istoriją diena iš dienos pasakojančios laiko juostos LT1918 kūrėjas Justas Jurevičius.  

„Buvo pamąstymų – o gal likti Klaipėdoje, turim darbus, didelis miestas, daug pramogų. Tačiau ten ir būtume prapuolę, niekam nežinomi, todėl grįžome į gimtąją Plungę, įkūrėme orkestrą, dalijamės savo patirtimi“, – sako Plungės kultūros centro simfoninio orkestro įkūrėjai ir vadovai Ieva ir Paulius Lygnugariai.

„Mūsų veiklose dalyvauja jaunimas iš viso Šalčininkų rajono, jie ateina iš skirtingų socialinių sluoksnių,  kalba skirtingomis kalbomis, turi skirtingą kultūrinę patirtį. Ir jie įsitraukia, jie patys sau susikuria tokį gerą aš galiu jausmą“, – apie tai, kaip savo aplinką kuria ir keičia Šalčininkų rajono jaunimas, pasakoja Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos direktorė Ilona Šedienė ir jaunimo iniciatyvų organizatorė, centro „Europroject“ įkūrėja Julija Mackevič.

„Alytaus situacija nesiskiria nuo kitų miestų: išvažiuojančių daugiau, nei grįžtančių. Bet ne tai svarbiausia. Yra kas grįžta, ir reikia padaryti tą grįžimą kuo sklandesnį“, – apie visiems Alytaus moksleiviams skirtą Lietuvybės centrą pasakoja Likiškėlių pagrindinės mokyklos direktorius Donatas Vasiliauskas.

Ved. Gailutė Jankauskienė ir Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – vasario 17 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama vasario 18 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...