captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: 2017-ųjų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai

„Kiek žinau, esu apdovanota už maksimalizmą. Tai, vadinasi, savo studentams sakau teisybę. Sakau: vaikai, man – 67-eri metai, bet mano kartelė, užuot leidusis, visą laiką kyla, kiekvieną kartą aš noriu daugiau ir daugiau. Manau, kad tai yra gerai“, – sako teatro ir kino aktorė Eglė Gabrėnaitė, Nacionaline kultūros ir meno premija įvertinta už sceninio charakterio ryškumą ir profesinį maksimalizmą, už viso gyvenimo kūrybą.
Teatro ir kino aktorė Eglė Gabrėnaitė. BNS nuotr.
Teatro ir kino aktorė Eglė Gabrėnaitė. BNS nuotr.

„Diena lėtai virsta naktimi, naktis lėtai vėl virsta diena, gamtoje nėra procesų, kurie staigiai nutrūksta ir prasideda visiškai kažkas kito. Juose nėra pauzių, nėra tuščių erdvių, dėl to pauzių nėra ir mano muzikoje“, – teigia kompozitorė Justė Janulytė, apdovanota už vizualiųjų metaforų muzikinį įprasminimą.

„Dienoraščiuose gali verkti, savęs gailėtis, seilėtis, leisti juodumas, o literatūros tekstas turi būti graži, gerai sukalta struktūra, grakštus, žaismingas, humoro lydimas pasakojimas, kuriame, be to, neturi jaustis prakaito smarvės“, – mano rašytoja Danutė Kalinauskaitė, pelniusi Nacionalinę premiją už mažųjų meninės kalbos formų turiningumą. 

„Stengiuosi, kiek įmanoma, atsiriboti nuo teatro. Kai įvyksta premjera, dažniausiai nebeinu žiūrėti. Jeigu ateinu, būna dvejopi dalykai: arba mane nustebina, nes užmiršau jau, ir iš tikrųjų patinka, o kitą kartą – būna labai stiprus įspūdis, ir ateini kitokios nuotaikos, matai, kad kažko tarsi trūksta“, – mintimis dalinasi scenografas Gintaras Makarevičius, aukščiausio įvertinimo sulaukęs už scenovaizdžio kūrybišką šiuolaikiškumą.

„Subujojus dideliam internetiniam informacijos srautui, profesionalaus ir elitinio kultūros požiūrio įtaka labai sumažėjo. Liaudiškas supratimas suplūdo į viešumą ir ėmė ryškėti ne kokios tendencijos. Per liaudiškumo išplitimą matai, kad demokratija yra pavojuje, tai gali privesti prie naujos diktatūros. Ir mene panašiai – kai visi dainuoja,  visi šoka, kaip ir labai gerai. Bet profesionalumui prieš tą visą masę labai sunku atsilaikyti“, – sako Paulius Stanikas. Meniniam Svajonės ir Pauliaus Stanikų duetui Nacionalinė kultūros ir meno premija teikiama už estetinį kūrybos provokatyvumą.

„Manau, kad kiekvienas turėtų sau pasakyti, kad tai, kas jau atrasta – jau buvo įvykę, bet ši diena yra mano diena ir to, ką aš darau, niekas prieš tai nėra daręs. Po šiuo dangum yra toks didelis laukas kiekvienam iš mūsų atrasti save!“, – įsitikinęs fotomenininkas Gintautas Trimakas, įvertintas už fotografijos ištakų sudabartinimą.

Ved. Alma Valantinienė.                           

„Ryto allegro“ vasario 15 d., ketvirtadienį nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...