captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Valstybinio jaunimo teatro vadovas, aktorius ir režisierius Algirdas Latėnas

„Atvažiavau namo į Zarasus pranešti namiškiams, kad įstojau į tuometinę konservatoriją mokytis aktorystės meno, žiūriu – mama džiaugiasi. Vienintelio dalyko ji paprašė: jeigu kada nors tektų dirbti teatre, kad per spektaklius nesišaipyčiau ir nesijuokčiau iš bažnyčios“.
Valstybinio jaunimo teatro vadovas<br> aktorius ir režisierius Algirdas Latėnas. Š. Mažeikos nuotr.
Valstybinio jaunimo teatro vadovas
aktorius ir režisierius Algirdas Latėnas. Š. Mažeikos nuotr.

„Atvažiavau namo į Zarasus pranešti namiškiams, kad įstojau į tuometinę konservatoriją mokytis aktorystės meno, žiūriu – mama džiaugiasi. Vienintelio dalyko ji paprašė: jeigu kada nors tektų dirbti teatre, kad per spektaklius nesišaipyčiau ir nesijuokčiau iš bažnyčios“, – prisimena Valstybinio jaunimo teatro vadovas, aktorius bei režisierius Algirdas Latėnas.

„Scenografijos  likimas – nuolat balansuoti ant teatro ir dailės ribos . Egzistuoja nuostata, jog abi meno sritis riboja skirtingas darbo procesas ir jo įgyvendinimo vieta, neretai prieštaringas autentiškumo suvokimas. Praėjus 80 metų nuo pirmųjų teatro dailės ekspozicijų, kyla noras pamatyti, kaip atrodo lietuvių scenografija šiandien“, – sako Modernaus meno centre Vilniuje veikiančios parodos „Ant ribos“ kuratorė menotyrininkė Raimonda Bitinaitė-Širvinskienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Tasai anonimiškas pasaulio plūdimas internete – ar ne prarastas laikas? O vakarėliai, daugeliui tapę gyvenimo būdu, o girtuokliavimas, besaikis miegas ir tinginystė – ar  tai ne laikas, ne pinigai?“  – komentare su rubrika „Požiūris“ klausia kompozitorius Giedrius Kuprevičius.

„Atvažiavau namo į Zarasus pranešti namiškiams, kad įstojau į tuometinę konservatoriją mokytis aktorystės meno,  žiūriu – mama džiaugiasi. Vienintelio dalyko ji paprašė: jeigu kada nors tektų dirbti teatre, kad per spektaklius nesišaipyčiau ir nesijuokčiau iš bažnyčios. Mama buvo labai tikinti. Šį prašymą atsimenu ir laikausi, nors... šiais laikais ir toje pačioje bažnyčioje visko yra“, – prisimena Valstybinio jaunimo teatro vadovas, aktorius bei režisierius Algirdas Latėnas, neseniai atšventęs 60-metį. Pokalbis apie teatro scenoje prabėgusius beveik keturis dešimtmečius, sudėtingas aktoriaus ir režisieriaus profesijas.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ sausio 22 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...