captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: apie Šv. Jurgio prospektą – nuo vizijos iki tikrovės

Šįkart laidoje papasakosime apie Vilniaus Šv. Jurgio, dabartinio Gedimino vardo prospektą. 1817 m. škotų kilmės architektas Viljamas Hastie parengė Vilniaus perspektyvinį planą, kuris tapo pirmuoju tokio pobūdžio ir užmojo dokumentu mūsų miestų urbanistikos istorijoje.
Knygos „Šv. Jurgio prospektas: nuo vizijos iki tikrovės” viršelio fragmentas.
Knygos „Šv. Jurgio prospektas: nuo vizijos iki tikrovės” viršelio fragmentas.

Iki XVIII a. Vilniaus miestas, nors ir įtakojamas įvairių faktorių, vis tik augo gana stichiškai, o štai peržengus XIX a. slenkstį, į miesto kūrimosi procesą akivaizdžiai įsikišo architektai, kurie ėmėsi planuoti miesto vystymosi kryptis.

Šįkart laidoje papasakosime apie Vilniaus Šv. Jurgio, dabartinio Gedimino vardo prospektą, jo formavimosi proceso eigą. Tai apimtų laikotarpį nuo gatvės vizijos gimimo 1817 m. iki padėties, susidariusios prospekto linijoje 1875 m. 1817 m. škotų kilmės architektas Viljamas Hastie parengė Vilniaus perspektyvinį planą, kuris tapo pirmuoju tokio pobūdžio ir užmojo dokumentu mūsų miestų urbanistikos istorijoje. Reprezentyvaus Šv. Jurgio prospekto idėja gimė kartu su šiuo planu.Tarp pirminės architekto vizijos ir tikrovės. Projekto kūrimo ir jo įgyvendinimo praktikoje buvo esminių pokyčių.

Apie visa tai laidoje ir kalbėsime su menotyrininke Ingrida Tamošiūniene, naujai pasirodžiusios studijos „Šv. Jurgio prospektas: nuo vizijos iki tikrovės 1817–1875 m." autore.

Vedėja Inga Berulienė.

„Gyvoji istorija" sausio 25 d. penktadienį, 16.03 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...