captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – baleto žvaigždė Jurgita Dronina

„Šoku istoriją, nebegalvoju, kur pasukti ranką ar padėti koją. Šiandien baleto standartas be galo aukštas, visi puikiai įvaldę techniką, tad svarbiausia šokti su siela“, – pasakoja didžiąsias pasaulio scenas užkariavusi baleto žvaigždė iš Lietuvos Jurgita Dronina.
Jurgita Dronina. Karolinos Kuras nuotr.
Jurgita Dronina. Karolinos Kuras nuotr.
„Niekada nežinau, kuo baigsiu. Kūrinį gali tekti supjaustyti. Iš nevilties. Kūryba – tikrasis mano gyvenimas, apie kurį svajoju. O ne tas, kurį gyvenu“, – apie savo kūrybą yra sakęs šviesaus atminimo dailininkas Rimvidas Jankauskas Kampas. Pasakojimas iš šio intriguojančio dailininko retrospektyvinės parodos.
 
Prieš šimtmetį Didžiojoje Britanijoje moterims suteikta balsavimo teisė. Tate muziejus šį įvykį mini specialiomis parodomis. Atėnų savivaldybė ieško naujų priemonių, kaip kovoti su grafitininkais, kurie, pasak Graikijos kultūros ministro, darko vieną seniausių Europos miestų. Apie tai – užsienio naujienų apžvalgoje.
 
„Mes tiesiog čia kuriam savo gyvenimą. Jeigu žmonės nori prisijungti, pabūti, sakom – esat laukiami“, – sako Miško uosto kūrėja Marija Savickienė. Keliausim į Švenčionėlius, kur kuriasi partizaninės kultūros erdvė. Čia laukiami ir kitų miestų gyventojai, tiesiog ieškantys sau darbo stalo.
                                                                                             
Filosofas Kęstas Kirtiklis komentare pasiūlys privatizuoti... patriotizmą. 
 
„Nesusikalbėjimo neišmatuojamai daug, nes taip, kaip vienas žmogus suvokia žodžius, nereiškia, kad kitas suvoks taip pat. Aš žinau sprendimą“, – sako poetas Vytautas Stankus, kurio eilėraščių knyga „Skruzdžių skandinimas“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.
 
Apie didžiąsias pasaulio scenas, primabalerinos karjerą Londone ir Toronte, darbą tarp dviejų žemynų, baleto madas ir mitus bei Lietuvą sėsim ir pakalbėsim su Vilniuje viešėjusia baleto žvaigžde  J. Dronina.
 
                                         
Ved. Raminta Jonykaitė.
  
„Kultūros savaitė“ – vasario 10 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.
 
Laida kartojama vasario 11 d. 00.05 val.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...