captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“. V. Sventicko sudarytos knygos „Justinas Marcinkevičius: kokį jį prisimename“ sutiktuvės

„Tuo laiku, kai atsiminimai buvo rašomi ir renkami, žiniasklaidoje pasireiškė jau žinomų ir naujų Marcinkevičiaus, jo kartos ir laikysenos politiškų oponentų būrys. Atsižvelgęs į šį sutapimą, knygos sudarytojas dėjo pastangų, kad karšti reagavimai į užsipuolimus neužstotų atsiminimais kuriamo paveikslo, aprėpiančio ilgą laiką ir daugybę kūrybinių, biografinių bei socialinių procesų“, – rašo knygos „Justinas Marcinkevičius: kokį jį prisimename“ sudarytojas Valentinas Sventickas.
Valentinas Sventickas. B. Barausko (BFL) nuotr.
Valentinas Sventickas. B. Barausko (BFL) nuotr.

„Kauno būsena, manau, dabar yra pati įdomiausia. Daugelį metų čia vyksta nepaprastos transformacijos. Kaunietis pagaliau tiki, kad yra ypatingas. Tai pastebėjau ir vaikščiodamas po Kauną. Tarp kai kurių kauniečių jaučiamas nepilnavertiškumo kompleksas, bet jis staigiai gali transformuotis į savigyrą ir pasididžiavimą savo miestu ir rajonu“, – pastebi fotografas Artūras Morozovas, pristatantis parodą „Kauno veidai“.

Literatūros mėnraščio „Metai“ apžvalga su vyriausiuoju redaktoriumi Antanu Šimkumi.

„Kartais žmogus, aukodamasis dėl kito, padaro daug daugiau, negu padarytų dėl savęs. Žmogus yra stipresnis ir už kančią, kai jis to nori“, – sako filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ režisierius Arūnas Matelis.

„Tuo laiku, kai atsiminimai buvo rašomi ir renkami, žiniasklaidoje pasireiškė jau žinomų ir naujų Marcinkevičiaus, jo kartos ir laikysenos politiškų oponentų būrys. Atsižvelgęs į šį sutapimą, knygos sudarytojas dėjo pastangų, kad karšti reagavimai į užsipuolimus neužstotų atsiminimais kuriamo paveikslo, aprėpiančio ilgą laiką ir daugybę kūrybinių, biografinių bei socialinių procesų“, – rašo knygos „Justinas Marcinkevičius: kokį jį prisimename“ sudarytojas Valentinas Sventickas. Apie „kitų žmonių atsiminimų knygą“, medžiagos rinkimo ir kompozicijos principus ir rašytojo, kultūros ir visuomenės veikėjo Justino Marcinkevičiaus paveikslo nežinotus bruožus pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ vasario 9 d., penktadienį, nuo 8.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close