captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų": ko tikėtis jaunuoliams, stosiantiems šiais metais į universitetus?

Prasideda paroda „Studijos 2018“, skirta šių metų studijų aktualijoms pristatyti
Vilniaus Gedimino technikos universiteto prorektorius Romualdas Kliukas.
Vilniaus Gedimino technikos universiteto prorektorius Romualdas Kliukas.

Tiesa, iki šios dienos vis dar neaišku, su kokiu minimaliu stojamuoju balu jaunuoliai bus priimami į universitetų bei kolegijų valstybės nefinansuojamas studijų vietas. Praėjusią savaitę vykusiame Lietuvos universitetų rektorių konferencijos posėdyje universitetų nuomonės kardinaliai išsiskyrė: mažuma universitetų palaikė Švietimo ir mokslo ministerijos nuomonę, kad minimalus 4 balų įvertis turi galioti tiek šių, tiek ankstesnių metų abiturientams, nepriklausomai nuo to, ar jie stoja į valstybės finansuojamas ar nefinansuojamas studijų vietas. Tačiau apie du trečdaliai universitetų atstovų laikėsi nuomonės, jog sprendimas tą pačią kartelę taikyti ir stosiantiems į komercines vietas, taip pat ankstesnių metų absolventams, pažeidžia jaunų žmonių interesus, nes jie nebuvo apie tai įspėti iš anksto.

Ar pavyks aukštosioms mokykloms rasti kompromisą? Ką galvoti abiturientams, jei iki stojamųjų, likus vos keletui mėnesių, jie vis dar neturi informacijos apie priėmimo sąlygas?

Laidoje dalyvauja Vilniaus Gedimino technikos universiteto prorektorius Romualdas Kliukas ir Aleksandro Stulginskio universiteto studijų prorektorė Laima Taparauskienė.

Vedėja Jonė Kučinskaitė.

„Dešimt balų“ ketvirtadienį, vasario 8 d., 16.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close