captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kodėl kokybiškas ekologiškas medus nepasiekia Lietuvos vartotojų?

Jau senokai nebe pagrindo kalbama, kad dažniau parduotuvėse galima įsigyti kiniško, ukrainietiško, o ne lietuviško medaus. Pastarojo kokybiško, pigesnio, net ekologiško pakaktų mūsų šalies vartotojams, – tvirtina 16 metų ekologišką bityną Šiaulių rajone Ginkūnų kaime laikanti Roma Mačienė. Net ir pernykščiais ne itin dosniais medaus metais iš 200 bičių šeimų prisuko beveik 10 tonų medaus.
Šiaulių r. bitininkė Roma Mačienė.
Šiaulių r. bitininkė Roma Mačienė.

Sociologai vienu balsu tvirtina, kad kaimas sensta, greitai nebus kam pakeisti į pensiją išėjusių vyresnio amžiaus žmonių. Todėl džiugu kaime aptikti dirbančių jaunų žmonių, nevengiančių nelengvo darbo net gyvulininkystės srityje. Pavyzdžiui, tokių jaunų žmonių sutiksi Pasvalio r. Vaškų žemės ūkio bendrovės fermose. Pieno fermai čia vadovauja jauna veterinarijos gydytoja Digna Petkinytė.

Šalyje kaimo gyventojai dažnai, ypač pavasarį, rudenį, nusiskundžia prastai tvarkomais, neišvažiuojamais vietiniais keliais. Ne išimtis ir Utenos r. Leliūnų seniūnija. Pasak Ažugirių kaimo gyventojo Vido Augulio, prastu keliu jam tenka vykti į darbą Vaitkūnų kaime, sunku pasiekti kitas vietoves. Ir tai ne vieninteliai jo šeimos vargai.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, vasario 7 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close