captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: žmogus, sukūręs „Baubą“

„Dabar animacija yra skirta ne tik vaikams. Tiesa, suaugusiesiems realus, o ne pieštas, pasaulis įdomesnis – juk jame gali atpažinti save, savo problemas. Tapatintis su gyvais veikėjais paprasčiau. Bet animacijos žavesys ir yra išgalvotas pasaulis, leidžiantis reikštis vaizduotei“, – sako animacinio kino režisierius, dailininkas Ilja Bereznickas.
Animacinio kino režisierius<br> dailininkas Ilja Bereznickas. wikipedia.org nuotr.
Animacinio kino režisierius
dailininkas Ilja Bereznickas. wikipedia.org nuotr.

„Iš tikrųjų realaus poveikio gali duoti žiniasklaidos sistemoje veikiančių priemonių ir gyvų žmonių, darbuotojų solidarumas. Didelė problema ta, kad, žiūrėdami į baltus puslapius, turime suprasti, ko iš tikrųjų jais siekiama“, – taip spaudos protesto akcijas komentuoja žiniasklaidos istorikas, profesorius Andrius Vaišnys.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Lietuviai moksleiviai daug sužino apie Romos imperiją, Prancūzijos ar Amerikos istoriją, bet labai mažai apie Latviją“, – sako Vilniaus universiteto Baltijos kalbų ir kultūrų instituto lektorė dr. Agnė Navickaitė-Klišauskienė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie latvių kalbą.

„Dabar animacija yra skirta ne tik vaikams. Tiesa, suaugusiesiems realus, o ne pieštas, pasaulis įdomesnis – juk jame gali atpažinti save, savo problemas. Tapatintis su gyvais veikėjais paprasčiau. Bet animacijos žavesys ir yra išgalvotas pasaulis, leidžiantis reikštis vaizduotei, – sako animacinio kino režisierius, dailininkas Ilja Bereznickas. – Tiesa, pastaruoju metu animacija jau bando atvaizduoti realaus pasaulio problemas, atsiranda psichologiniai niuansai, atskleidžiamas požiūris į gyvenimą, o tai jau nebe vaikiška, tik naudojamasi animacijos priemonėmis. Net ir garsioji „Disney“ kino studija kuria filmus visai šeimai, ne tik vaikams.“ Apie technologijas magiškame animacijos pasaulyje, pieštukų kolekciją ir nostalgiją senajai animacijai – pokalbyje su Ilja Bereznicku, žmogumi, sukūrusiu legendinį animacinį filmą „Baubas“.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ vasario 7 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...