captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: nacionalinės premijos laureatė kompozitorė Justė Janulytė

„Diena lėtai virsta naktimi, naktis lėtai vėl virsta diena, gamtoje nėra procesų, kurie staigiai nutrūksta ir prasideda visiškai kažkas kito. Juose nėra pauzių, nėra tuščių erdvių, dėl to pauzių nėra ir mano muzikoje“, – sako kompozitorė, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Justė Janulytė.
Nacionalinės premijos laureatė kompozitorė Justė Janulytė.
Nacionalinės premijos laureatė kompozitorė Justė Janulytė.

„Kauno būsena dabar yra pati įdomiausia. Daugelį metų čia vyksta nepaprastos transformacijos. Kaunietis pagaliau tiki, kad yra ypatingas. Tai pastebėjau ir vaikščiodamas po Kauną. Tarp kai kurių kauniečių jaučiamas nepilnavertiškumo kompleksas, bet jis staigiai gali transformuotis į savigyrą ir pasididžiavimą savo miestu ir rajonu“, – sako fotografas Artūras Morozovas, pristatantis parodą „Kauno veidai“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Mūsų mokyklos tapo vieta, kurioje žaidimais ir pramogomis skatinama mokinių  motyvacija ir kūrybiškumas, o vadovėliai tapo tiesiog spalvingų iliustracijų albumais“, – apie švietimo kokybę komentare pastebi Vilniaus universiteto profesorius matematikas Rimas Norvaiša.  

„Visos idėjos kyla iš gamtos procesų. Tokie reiškiniai kaip naktų ilgėjimas virsta labai konkrečiomis muzikinėmis schemomis. Tai nėra tik poetinė inspiracija, kuri ir lieka paviršiuje. Pavyzdžiui, kūrinys „Debesų stebėjimas“, nors ir skamba labai poetiškai, yra pagrįstas hidrologiniu vandens ciklu, kai vanduo iš debesų leidžiasi į žemę, įsigeria, garuoja ir vėl kondensuojasi į debesis. Orkestras kūrinyje taip pat keliais sluoksniais leidžiasi ir kyla. Taip vizualios idėjos įgauna muzikinį pavidalą. Diena lėtai virsta naktimi, naktis lėtai vėl virsta diena, gamtoje nėra procesų, kurie staigiai nutrūksta ir prasideda visiškai kažkas kito. Juose nėra pauzių, nėra tuščių erdvių, dėl to pauzių nėra ir mano muzikoje“, – sako kompozitorė, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Justė Janulytė.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ vasario 6 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...