captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kooperatyvas „Joniškio aruodas“ – politikų nemalonėje

Susikūręs prieš 6 metus kooperatyvas jau pasistatė modernų grūdų elevatorių, be tarpininkų realizuoja savo produkciją. Tačiau entuziazmą sumažino politikai, pakeitę įstatymą, pagal kurį kooperatyvui atsirado nekilnojamojo turto mokestis.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

Šiaurės Lietuvos ūkininkų kooperatyvas „Joniškio aruodas“ vienija pusšimtį javų augintojų, valdančių apie 10 tūkst. ha dirbamos žemės. Susikūręs prieš 6 metus kooperatyvas jau pasistatė modernų grūdų elevatorių, žemdirbiai patys be tarpininkų realizuoja savo produkciją. Tačiau ūkininkų entuziazmą sumažino politikai, pakeitę įstatymą, pagal kurį kooperatyvui atsirado nekilnojamojo turto mokestis, nors nuo jo atleisti pavieniui dirbantys žemdirbiai.

Rubrika „Diena kaime“ šią savaitę su Audrium Smulskiu, su šeima gyvenančiu Ukmergės rajono Kartėnų kaime. Nedidelio ūkio šeimininkas daugiausiai pajamų gauna iš braškių auginimo, turi dar ir miško, kuriame tvarkosi žiemos metu. Šeima savo poreikiams laiko vištų, karvę, labai jaukiai susitvarkę seną gyvenamąjį namą. Pirmadienio ryto laidoje kalbėjom apie savaitgalį apsnigtame kaime, apie malkų skaldymą, arbatos su medumi nuo gripo gėrimą. O koks Smulskių šeimoje buvo pirmadienis?

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį sausio 22 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...