captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – dokumentinio kino režisierius Arūnas Matelis

„Dviračiai filme – metafora. Daugelyje sričių lyderis būna vienas, o aplink jį – daugybė žmonių, kurių nepamatysi, kurie nedalys interviu, bet jie įdeda labai daug pastangų, kad pasiektų rezultatą“, – apie naujausią darbą „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ pasakoja režisierius Arūnas Matelis.
Dokumentinio kino režisierius Arūnas Matelis. Scanpix Lithuania nuotr.
Dokumentinio kino režisierius Arūnas Matelis. Scanpix Lithuania nuotr.

Penktadienį kultūros savaitraštis „Literatūra ir menas“ pasirodė visiškai baltais puslapiais, be tekstų. Žurnalo leidėjai taip reaguoja į gerokai sumažintą finansavimą, kurį leidiniui skiria Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.  

„Yra knygų, kurios atsiranda iš noro atskleisti kokią nors temą, tai tarsi idėjos išpildytojos. O ši knyga atsirado iš visiškos laisvės, kai patiri nežinios malonumą”, – sako rašytojas Rimvydas Stankevičius, kurio poezijos knyga „Šermuonėlių mantija“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

„Tai labai graži literatūra, savotiškas mūsų epas. O spektaklis, sakyčiau, toks budistinis, meditatyvus, nes esminiai dalykai apie žmogaus likimą pasakomi neprikišamai ir labai lengvai, lyg žiūrėtum į tekančią upę“, – apie Eimunto Nekrošiaus spektaklį „Kalės vaikai“ pagal Sauliaus Šaltenio romaną pasakoja aktorius Darius Meškauskas.                                                                                           

„Mūsų mokyklos tapo vieta, kurioje žaidimais ir pramogomis skatinama mokinių  motyvacija ir kūrybiškumas, o vadovėliai tapo tiesiog spalvingų iliustracijų albumais“, – apie švietimo kokybę komentare pastebi Vilniaus universiteto profesorius matematikas Rimas Norvaiša.  

Lenkijoje kilo aršios diskusijos dėl portugalų autoriaus knygos apie lenkų dalyvavimą vykdant holokaustą. Pietų Korėjoje nuteista buvusi kultūros ministrė, kuri vyriausybei nepalankius menininkus įtraukė į juodąjį sąrašą ir atribojo nuo vyriausybės finansuojamų projektų. Apie tai – užsienio naujienų apžvalgoje.

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ susitiksime su dokumentinio kino režisieriumi A. Mateliu. Kalbėsime apie naujausią jo filmą „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“, pasirodžiusį po 12 metų pertraukos, ir Lietuvos kino panoramą.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – vasario 3 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama vasario 4 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

                          

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...