captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Gintautas Trimakas

„Giliniesi į ištakas, į tai, ant ko viskas stovi ir ką galima pritaikyti šiai dienai. Manau, kad taip elgiasi daug kas – ir mokslininkai, ir filosofai, ir fizikai, ir muzikantai“, – tvirtina fotomenininkas Gintautas Trimakas, Nacionaline kultūros ir meno premija įvertintas už fotografijos ištakų sudabartinimą.
Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Gintautas Trimakas.
Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Gintautas Trimakas.

„Tai pasakojimas apie žmones, jų santykius, apie likimą. Įeinu į salę ir matau tiesiog burtus, perskaitęs romaną, tikrai negalėjau įsivaizduoti, kad šitaip viskas atrodys scenoje“, – Eimunto Nekrošiaus spektaklio „Kalės vaikai“ pagal Sauliaus Šaltenio romaną repeticijų įspūdžiais dalijasi Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Kai ateina vidurdienis, mes dar nepastebime, bet diena jau linksta į antrąją pusę, į pabaigą. Kai gimsta žmogus, jis jau artėja prie mirties. Gimimas į mirtį – mes to labai bijome, bet taip yra. Tai simbolizuoja žmogaus ir gamtos vienovę“, – pasakoja tapytoja Eglė Gineitytė, pristatanti parodą „Naktis prasideda vidurdienį“.  

 „Giliniesi į ištakas, į tai, ant ko viskas stovi ir ką galima pritaikyti šiai dienai. Manau, kad taip elgiasi daug kas – ir mokslininkai, ir filosofai, ir fizikai, ir muzikantai“, – tvirtina fotomenininkas Gintautas Trimakas, kuriam Nacionalinė kultūros ir meno premija atiteko už fotografijos ištakų sudabartinimą. „Reikia išklausyti tai, kas buvo anksčiau, kad atrastum save. Tyrinėdamas fotografiją užsiaugini nuomonę, požiūrio kampą ir tam lauke dirbi pagal išankstinį sumanymą“. Pokalbis studijoje su G.Trimaku, pirmuosius vaizdus fiksuojančius įrenginius pavertusiu savo kūrybos įrankiais, apie konceptualiosios fotografijos kūrimą, jos prasmes bei idėjas, vietą vizualiųjų menų lauke, eksponavimą ir suvokimą.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ vasario 1 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close