captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų": kodėl Kauno miesto savivaldybė ignoruoja katalikiškos mokyklos bendruomenės interesus?

Kauno miesto savivaldybės administracija įsivėlė į atvirą konfliktą su Kauno Šv. Mato gimnazijos bendruomene. Savivaldybė norėtų nebepratęsti patalpų panaudos sutarties su katalikiška mokykla ir šį pastatą perduoti KTU Inžinerijos licėjui. Pastarosios atstovai sako, kad jiems tiktų bet kuris pastatas, jų apytuščių tikrai esama, nes nuo 2000 m. Kaune mokyklinio amžiaus vaikų sumažėjo nuo 61 iki 35 tūkst.
Šv. Mato gimnazijos bendruomenė.
Šv. Mato gimnazijos bendruomenė.

Kauno Šv. Mato bendruomenė tikina, jog, jei patalpos bus iš jų atimtos, mokykla bus sužlugdyta. Kauno meras Visvaldas Matijošaitis anksčiau pats bei jo sūnus lankė pastarąją mokyklą, tiesa, anuomet ji buvo ne katalikiška. Meras tikina norįs, kad šiame mikrorajone būtų akademiškai stipri mokykla.

Kauno Šv. Mato bendruomenė tikina, jog mokyklos akademiniai rezultatai geri, bet savivaldybė tyčia tai ignoruoja ir remiasi tik vienerių metų statistika, kai gimnazija išleido silpnesnę laidą. Tuo tarpu esą tiek daugelio ankstesnių, tiek paskutinių metų valstybinių brandos egzaminų, tiek pagrindinio ugdymo pasiekimų, tiek standartizuotų testų rezultatai yra geri, moksleiviai dalyvauja ir nugali olimpiadose. Pagal kai kuriuos parametrus katalikiška mokykla lenkia savivaldybės išgirtąją inžinerinę.  

Kodėl miesto valdžia nesusikalba su viena iš švietimo bendruomenių? Kodėl savivaldybė užsimojo perimti pastatą iš jau veikiančios tvirtos bendruomenės ir atiduoti jį kitai bendruomenei?  

Laidoje dalyvauja Kauno Šv. Mato gimnazijos direktorius Rytis Baltrušaitis, šios gimnazijos tėvų komiteto pirmininkė Ramunė Kapčiūnienė ir Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Nijolė Putrienė. 

Vedėja Jonė Kučinskaitė.

„Dešimt balų“ ketvirtadienį, vasario 1 d., 16.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close