captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie knygas ir joms skirtus kvapus

„Dėl įvairių sutapimų ir aplinkybių, šis kvapas ataidi iki knygos. Jis kaip maža laiko mašina, nuneša kiekvieną skaitytoją į jo asmeninius prisiminimus ir sujungia juos su tekstu“, – sako debiutuojantis rašytojas Deividas Preišegalavičius, kurio knygai „Dulkių spalvos žuvelės“ kvapų ekspertė Laimė Kiškūnė sukūrė išskirtinį kvapą.  

„Kadangi šita knyga yra kietu viršeliu, ji yra dar patogesnė už mano pirmąją knygą, kuri buvo minkštu viršeliu, tam, kad kas nors ja paremtų klibančią stalo koją“, – sako poetas Vytautas Stankus, kurio poezijos knyga „Skruzdžių skandinimas“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Blogą akį turėti gali nebūtinai blogų ketinimų turintis žmogus. Tai gali būti žmogus, kurį mama maitino krūtimi, nutraukė ir vėl maitino. Buvo tikima, kad nužiūrėti gali kitataučiai, svieto perėjūnai, paribių žmonės“, – sako Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Sakytinės tautosakos skyriaus jaunesnioji mokslo darbuotoja Vita Džekčioriūtė.

„Atmetimo reakciją dažnai sukelia kvapai, kurių mes nepažįstame. Kai žmogui truputį papasakoji apie kvapą, kai papasakoji to kvapo istoriją, jo nuomonė dažnai netgi radikaliai pasikeičia. Ir kvapas iš nemalonių kvapų lentynos pereina į malonių. Už kiekvieno kvapo slepiasi istorija“, – sako kvapų ekspertė Laimė Kiškūnė, debiutinei rašytojo Deivido Preišegalavičiaus knygai „Dulkių spalvos žuvelės“ sukūrusi išskirtinį kvapą. Pats rašytojas teigė: „Dėl įvairių sutapimų ir aplinkybių, šis kvapas ataidi iki knygos. Jis kaip maža laiko mašina, nuneša kiekvieną skaitytoją į jo asmeninius prisiminimus ir sujungia juos su tekstu“. Klausytojų laukia Vitos Ličytės pasakojimas apie knygas ir joms skirtus kvapus.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ sausio 31 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close