captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – menininkas Vytenis Jakas

„Pradėjau kurti „Kiemo galeriją“, nes norėjau keisti aplinką. Bet kuriu ne aš vienas, visi kaimynai bandom keisti požiūrį į pačius save“, – pasakoja dailininkas, visuomenininkas Vytenis Jakas, Kauno centre įkūręs galeriją po atviru dangumi.
Dailininkas Vytenis Jakas.
Dailininkas Vytenis Jakas.

„Menas yra skausmas ir žaidimas. Bet žaidimas toks, kaip toreadoro su jaučiu arenoje. Kai galima mirti“, – yra sakęs šviesaus atminimo tapytojas Pranas Gailius. Galerijoje „Kunstkamera“ Vilniuje atidaryta menininko 90-mečiui skirta paroda. Dailininką prisiminsime klausydamiesi įrašo iš laidos archyvo.          

„Skaitytojai labiau nori prozos, o ne poezijos. Proza yra kaip sotus valgis, o poezija – kaip desertas. Kiek tu tais pyragėliais misi? Iš karto bloga pasidarys“, – sako rašytoja Agnė Žagrakalytė, kurios poezijos knyga „Štai:“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

„Nijolė Lukšionytė nevengė kritikuoti, vertinti, ar menininkai yra novatoriški, ar užsisklendę savo idėjose ir nieko naujo neatranda. Žodžio aštrumo ir negailestingumo jai netrūko“, – pasakoja leidinio „Architektūriniai pasivaikščiojimai ir paveldosaugos aktualijos“, skirto architektūrologei Nijolei Lukšionytei atminti, sudarytoja Aušrinė Kulvietytė-Cemnolonskė.

Neseniai buvo paskelbta, kad du iškilūs Lietuvos žmonės bendradarbiavo su sovietiniu saugumu. Visuomenės reakcija buvo staigi ir nevienaspalvė. Meno kritikas Vaidas Jauniškis komentare klausia, ką su tokiu palikimu daryti, ir siūlo prisiminti meno kūrinius, jau išnagrinėjusius šias skaudžias temas.

Užsienio kultūros naujienose – apie tai, kodėl australai nesutaria, ar reikia švęsti Australijos dieną. Ir kokiu paminklu suomiai įamžino Žiemos karo atminimą.

„Vadinu save tvarkytoju. Kaip švaros prižiūrėtojai valo gatves, tą patį darau ir aš, tik emociškai. Emociškai bandau pakeisti aplinką“, – pasakoja dalininkas, visuomenininkas Vytenis Jakas, Kaune po atviru dangumi įkūręs „Kiemo galeriją“. Su menininku susitiksime tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – sausio 27 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama sausio 28 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close