captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kodėl pasikeitė Šv. Kristoforo kamerinio orkestro vadovas?

„Dirigavimas nėra muzikos mėgdžiojimas. Tai nėra kažkoks imitavimas. Šiuo metu, šioje muzikinės brandos stadijoje, suprantu, kad dirigavimas – tai nuotaikos, charakterio ar faktūros perteikimas. Jį sudaro daug kompleksinių dalykų, kurie kartu kuria vientisumą ir muzikinį klodą“, – pasakoja naujasis Šv. Kristoforo kamerinio orkestro vadovas Modestas Barkauskas.  
Naujasis Šv. Kristoforo kamerinio orkestro vadovas Modestas Barkauskas. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.
Naujasis Šv. Kristoforo kamerinio orkestro vadovas Modestas Barkauskas. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

„Kinas yra ta meno sritis, kuri pasiekia visus visuomenės sluoksnius, ir visi gali jį suprasti“, – festivalį „Žiemos ekranai“ pristato Prancūzų instituto Lietuvoje direktorius Jean-Marie Sani.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio spaudos apžvalgoje – amerikiečių žurnalo „New Republic“ kultūros kritikės nuomonė apie į anglų kalbą išverstą prancūzų rašytojos Leilos Slimani romaną „Lopšinė“, Amerikoje įgijusį pavadinimą „Tobula auklė“. 

„Dirigavimas nėra muzikos mėgdžiojimas. Tai nėra kažkoks imitavimas. Šiuo metu, šioje muzikinės brandos stadijoje, suprantu, kad dirigavimas – tai nuotaikos, charakterio ar faktūros perteikimas. Jį sudaro daug kompleksinių dalykų, kurie kartu kuria vientisumą ir muzikinį klodą“, – pasakoja naujasis Šv. Kristoforo kamerinio orkestro vadovas Modestas Barkauskas. Apie dirigavimo subtilybes, pokyčius orkestre, tradicijas ir naujas kryptis – pokalbis su senuoju ir naujuoju vadovais, dirigentais Donatu Katkumi ir Modestu Barkausku.

Ved. Indrė Kaminckaitė.

„Ryto allegro“ sausio 25 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...