captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: nacionalinės premijos laureatė Danutė Kalinauskaitė

„Dienoraščiuose gali verkti, savęs gailėtis, seilėtis, leisti juodumas, o literatūros tekstas turi būti graži, gerai sukalta struktūra, grakštus, žaismingas, humoro lydimas pasakojimas, kuriame, be to, neturi jaustis prakaito smarvės“, – sako Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė rašytoja Danutė Kalinauskaitė.
Nacionalinės premijos laureatė Danutė Kalinauskaitė. BNS nuotr.
Nacionalinės premijos laureatė Danutė Kalinauskaitė. BNS nuotr.

„Vis dėlto reikalingas karališkas kraujas, kad karališka šermuonėlių mantija tavęs nespaustų. O mes, paprastieji mirtingieji, be mantijos jaučiamės daug geriau“, – sako poetas Rimvydas Stankevičius, kurio poezijos knyga „Šermuonėlių mantija“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Vasario 21 d., Tarptautinę gimtosios kalbos dieną, bus skelbiami Metų žodis ir Metų posakis. Savo žodį ir posakį išrinks ir komisija. Tikėjomės išsirinkti gražius, svarbius, vertingus žodžius, vis dėlto žodžiai turi būti susiję su 2017 m. Taigi pasiūlyta ne itin skambių, tačiau praėjusiais metais aktualių žodžių“, – sako Lietuvių kalbos draugijos valdybos sekretorė Rita Urnėžiūtė. 

„Dienoraščiuose gali verkti, savęs gailėtis, seilėtis, leisti juodumas, o literatūros tekstas turi būti graži, gerai sukalta struktūra, grakštus, žaismingas, humoro lydimas pasakojimas, kuriame, be to, neturi jaustis prakaito smarvės. Stengiuosi, kad viskas, ką darau, būtų tikra. Mano knygos gimsta lėtai būtent dėl šios priežasties. Akys turi prisigerti vaizdų, nosis – kvapų, galva – suvokimų. Turiu pačiupinėti, pamatyti, užuosti, pabūti, negana to, – perprasti viso to vertę. O tam reikalinga natūrali, savaiminė laiko slinktis. Štampuojamų knygų – masė. Žodžių infliacija atsiranda ne dėl ko nors antgamtiška. Dėl skubos. Man įdomu neskubėti“, – sako Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė rašytoja Danutė Kalinauskaitė. Pokalbis studijoje apie kūrybą ir kalbą, apie rašančius ir skaitančius.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ sausio 24 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close