captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: išrinktas 2012-ųjų „Metų kultūros šviesulys“

LRT KLASIKOS laida „Ryto allegro“ rinko „Metų kultūros šviesulį“ – žmogų, praėjusiais metais daugiausiai nuveikusį savo miesto ar kaimo bendruomenės labui bet kurioje kultūros srityje. Laidoje – balsavimo rezultatai ir pasakojimas apie 2012-ųjų „Metų kultūros šviesulį“.  
Laidos vedėjas Viktoras Paulavičius.
Laidos vedėjas Viktoras Paulavičius.

LRT KLASIKOS laida „Ryto allegro“ rinko „Metų kultūros šviesulį“ – žmogų, praėjusiais metais daugiausiai nuveikusį savo miesto ar kaimo bendruomenės labui bet kurioje kultūros srityje. Pagal klausytojų laiškus išrinkti penki kandidatai, už kuriuos buvo galima balsuoti. Pirmadienio laidoje – balsavimo rezultatai ir pasakojimas apie 2012-ųjų „Metų kultūros šviesulį“.

Naujų knygų apžvalgoje – leidyklos „Tyto alba“ projektų vadovė Jurgita Ludavičienė apie Ginos Viliūnės istorinį trilerį apie Vilnių „Karūna be karaliaus“, Gražinos Baikštytės pokalbių ir prisiminimų knygą „Rimo Tumino sodas“, Lauryno Katkaus romaną „Judantys šešėliai“, John Vaillant tiriamosios žurnalistikos bei kelionių pasakojimą „Tigras“, diabetologo prof. Alain Golay patarimų knygą „Lieknėti pagal asmenybės tipą“. 

Prieš 690 metų pirmą kartą buvo pagarsintas Vilniaus miesto vardas: 1323-ųjų sausio 25-osios laiške „Visiems pasaulio krikščionims“ Lietuvos valdovas Gediminas paskleidė žinią apie Lietuvos sostinę Vilnių kaip atvirą ir svetingą miestą, kviesdamas visus prisidėti prie jo kūrimo. Nuo to laiko Vilnius žinomas kaip tolerantiškas miestas skirtingų tautų bei religijų žmonėms. Apie daugialypę miesto gyventojų sudėtį byloja senamiesčio gatvelių vardai (Vokiečių, Žydų, Totorių, Rusų) ir – net devynių religijų šventovės. Apie Lietuvos sostinę Vilnių – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ sausio 21 d., pirmadienį, nuo 08.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...