captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – šiuolaikinio meno kūrėjas Deimantas Narkevičius

„Norėjau parodyti žmonių ir to laiko didybę, bet ne tarybinę, o jai besipriešinančią. Žvelgiu pozityviai, nes išgyventa epocha turi užgrūdinti, o ne daryti mus piktesnius, pažeidžiamesnius“, – sako šiuolaikinio meno kūrėjas Deimantas Narkevičius, naujausioje parodoje nagrinėjantis sovietinės praeities ir atminties temas.  
Šiuolaikinio meno kūrėjas Deimantas Narkevičius.
Šiuolaikinio meno kūrėjas Deimantas Narkevičius.

 „Bandžiau užkabinti, neišgąsdinti žiūrovų, todėl per lengvumą, juoką kalbu apie labai sunkią temą – mirtį“, – sako režisierė Klaudija Matvejevaitė, pristatanti filmą „Paskutinė diena“.

12 metų gyvavęs kultūros ir meno portalas Kamane.lt Kauno miesto savivaldybės sprendimu buvo uždarytas. Kodėl?

„Viduramžiai tik scenografija, svarbiausia – pasakojimas. Pasakojimas apie vizionierių, kuriuo patiki ir seka kiti. Tačiau kai jie suvokia, kur atėjo...“ – romano „Kraujas mėlynas“ idėją aiškina rašytoja Undinė Radzevičiūtė. Tęsiame pažintį su Metų knygos rinkimuose dalyvaujančiais kūriniais.

Besibaigiant 2017-iesiems, JAV žurnalas „Time“ Metų žmogumi paskelbė „The Silence Breakers“ moteris,  nutraukusias tylą apie seksualinį priekabiavimą. Ar reikalingas „#Me too“, judėjimas Lietuvoje? Apie tai – menotyrininkės Agnės Narušytės komentaras.

Užsienio kultūros naujienose – apie Paryžiuje pradėtą švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ir šia proga atidarytą lietuviškų filmų retrospektyvą. Vyrų dominuojamame Pakistane pristatyta pirmoji moterims skirta mados linija, kovojanti su visuomenėje įsitvirtinusiais stereotipais.

„Viskas keičiasi, keičiasi ir santykis su praėjusia epocha. Daugelis tada gyvenusių žmonių turi trauminę patirtį, bet jau užaugo nauja karta, tad žiūrėti tik iš trauminės patirties vienpusiška. Yra ir kitos patirtys“, – sako šiuolaikinio meno kūrėjas D. Narkevičius, naujausioje parodoje „Dėmės ir įbrėžimai“ nagrinėjantis sovietinės praeities ir atminties temas.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – sausio 20 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama sausio 21 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...