captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip vertinamas kultūros paveldo objektų autentiškumas?

„Vienas iš projekto tikslų – parodyti, kad paveldo objektų vertė įgyjama ne juos „konservuojant“, o aktyviai naudojant, sukuriant visuomenės norą domėtis, užsiimti tam tikra veikla. Keičiantis požiūriui į kultūros istoriją, pastebime verslo įmonių brandą: kai kurios jų investuoja į nebūtinai pelningus objektus, kad juos restauravusios įteiktų dovaną visuomenei“, – pastebi Mindaugas Statulevičius, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos vadovas.  
Kauno rajono savivaldybės nuotr.
Kauno rajono savivaldybės nuotr.

„Sieksime Marijampolę pristatyti kaip istorinį Lietuvos kultūros ir švietimo centrą, priminti Sūduvos sostinės vaidmenį tautinio atgimimo ir valstybingumo kelyje bei įrodyti, kad laikas gali tapti miesto istoriją ir ateities vizijas jungiančiu elementu“, – sako „Marijampolė – Lietuvos kultūros sostinė 2018“ programos koordinatorė Jūratė Zakaravičienė.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Tikimės, kad tai taps miela susitikimų vieta, kad tai taps tradicija: „Kur susitinkam? Susitinkame MO“ arba „Einame MO. Pasimatysime MO“, – sako MO muziejaus steigėjas Viktoras Butkus.

„Vienas iš projekto tikslų – parodyti, kad paveldo objektų vertė įgyjama ne juos „konservuojant“, o aktyviai naudojant, sukuriant visuomenės norą domėtis, užsiimti tam tikra veikla. Keičiantis požiūriui į kultūros istoriją, pastebime verslo įmonių brandą: kai kurios jų investuoja į nebūtinai pelningus objektus, kad juos restauravusios įteiktų dovaną visuomenei“, – pastebi Mindaugas  Statulevičius, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos vadovas. Apie pastatų autentiškumo vertinimo programą, kriterijus, sertifikuotų pastatų vertės bendruomenei didinimą, istorinio paveldo atvėrimą pažinimui pokalbis studijoje su M. Statulevičiumi, Algimantu Degučiu, Kultūros paveldo departamento prie KM direktorės pavaduotoju ir jau sertifikuotų objektų atstovais bendrovės „Citus“ komunikacijos vadovu Rytu Stalnioniu (Telegrafo pastatas Kaune), UAB „Inreal valdymas“ NT valdymo departamento vadovu Agniumi Tamošaičiu („Dangės krantinės“ Klaipėdoje) ir Ilzenbergo dvaro vietininku Gintaru Bingeliu (Ilzenbergo dvaras Rokiškio raj.).

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ sausio 19 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close