captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: žvilgsnis į Klaipėdos krašto istoriją

„Po vienos drąsiausių tarpukariu karinių akcijų – 1923 m. sausio sukilimo – Klaipėdos kraštas buvo prijungtas prie Lietuvos. Tačiau didžlietuviai tuo metu nesuprato čia gyvenusių vietos lietuvininkų, šišioniškių, kuriems norėjusi išsaugoti savo tapatybę ir savitumą“.
Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto direktorė<br> doc. hum. m. dr. Silva Pocytė.
Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto direktorė
doc. hum. m. dr. Silva Pocytė.

„Po vienos drąsiausių tarpukariu karinių akcijų - 1923 m. sausio sukilimo - Klaipėdos kraštas buvo prijungtas prie Lietuvos. Tačiau didžlietuviai tuo metu nesuprato čia gyvenusių vietos lietuvininkų, šišioniškių,  kuriems norėjusi išsaugoti savo tapatybę ir savitumą“, – teigia  Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto direktorė, doc. hum. m. dr. Silva Pocytė.

Kaune paminėtas Lietuvos fotomėgėjų sąjungos 80-metis. „Jaučiam, kad šis laikmetis Lietuvos žiūrovams, net patiems fotomenininkams yra mažai žinomas. Ne vienas pripažino, kad daugelio darbų nėra matę, o vienos ar kitos pavardės net neatsimena“, – sako Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus vadovas Gintaras Česonis.  

„Knyga rašyta galvojant apie žmones, kuriuos aš myliu. Kurie yra mano gyvieji, mano mirusieji“, – sako poetas Aidas Marčėnas. Pokalbis iš ciklo „Metų knygos rinkimai“.

„Lietuviškumo kontekstas labai išsiplėtė – tai yra milžiniškas mūsų tapatybės pokytis“, – įžvalgomis apie tautos tapatybės pokyčius ir istorijos reikšmę tautai dalinasi didžiausiame Dublino universitete dirbantis istorikas Tomas Balkelis.

„Tasai anonimiškas pasaulio plūdimas internete – ar ne prarastas laikas? O vakarėliai, daugeliui tapę gyvenimo būdu, o girtuokliavimas, besaikis miegas ir tinginystė – ar  tai ne laikas, ne pinigai?“  – pirmajame šių metų savo komentare klausia kompozitorius Giedrius Kuprevičius.

Vilniuje baigėsi primityviosios tapybos pradininkės Monikos Bičiūnienės (1910–2009) vardo paroda-konkursas. Reportažas iš konkurso laureatų pagerbimo šventės Lietuvos nacionaliniame muziejuje.

Na, o ilgųjų susitikimų dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ drauge su istorike S. Pocyte pavartysime Klaipėdos krašto istorijos puslapius.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ –  sausio 19 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama sausio 20 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...