captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiai“: apie U. Eco ir jo romaną „Prahos kapinės“

Lietuvių kalba pasirodė naujausias U. Eco romanas „Prahos kapinės“, kuriame plėtojamos sąmokslo, klastotės temos. Pats autorius sako, kad „kuriant šį romaną teko dirbti su tokia atgrasia medžiaga, kad pats jausdavausi sutrikęs“.
Semiotikas<br> prof. Kęstutis Nastopka. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.
Semiotikas
prof. Kęstutis Nastopka. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

„Umberto Eco yra toks įvairiapusiškas: mokslininkas, rašytojas, filosofas, literatūros kritikas. Tačiau kartu jis ir stebėtinai vientisas – ir mokslo darbuose, ir literatūroje jis pasitelkia pasakojimus, istorijas, daugybę kultūros ženklų“, – apie vienu intelektualiausių vadinamą šių dieną rašytoją sako profesorius Kęstutis Nastopka.

Lietuvių kalba pasirodė naujausias U. Eco romanas „Prahos kapinės“, kuriame plėtojamos sąmokslo, klastotės temos. Pats autorius sako, kad „kuriant šį romaną teko dirbti su tokia atgrasia medžiaga, kad pats jausdavausi sutrikęs. Turėjau sukurti koktų, atstumiantį personažą, o tai rimtas iššūkis kiekvienam rašytojui“.

Apie vienos ryškiausių šių dienų kultūros asmenybių U. Eco sau išsikeltus iššūkius, pokalbis su semiotiku, prof. Kęstučiu Nastopka ir italų literatūros specialistu Dainiumi Būre.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Literatūros akiračiai“ sausio 20 d., sekmadienį, 17.03 val. sausio 23 d., trečiadienį, 01.05 val. ir  sausio 24 d., ketvirtadienį, 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...