captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų": ar padidinus finansavimą padidės ir popamokinės veiklos prieinamumas?

Nuo sausio trečdaliu (2 mln. 800 tūkst. Eur) padidėjo neformaliojo švietimo finansavimas. Iš viso savivaldybės šiemet gaus net 11 mln. eurų vaikų neformaliojo švietimo krepšeliui finansuoti.

Švietimo ir mokslo ministerija viliasi, jog nuo šiol daugiau vaikų galės kokybiškai ugdytis po pamokų, gilintis į tas veiklas, kurios juos traukia.

Ar tikrai, padidėjus neformaliojo švietimo krepšelio lėšoms, visi vaikai kas mėnesį gaus nuo 10 iki 20 eurų ir galės patys nuspręsti, kokiam neformalios veiklos organizatoriui atiteks šie pinigai? Kodėl iki šiol buvo sakoma, jog visiems vaikams yra numatyta po 15 eurų neformaliajam ugdymui, bet realiai vaikai negalėdavo „nusinešti“ šių pinigų į norimą būrelį. Kas apsprendžia, kad vienos neformaliojo švietimo veiklos finansuojamos gausiau, o kitos – itin kukliai arba iš viso nefinansuojamos?

Kodėl tie patys būreliai Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje kainuoja du ar net tris kartus brangiau, nei tie patys tų pačių paslaugų tiekėjų būreliai kainuoja vos už 50 kilometrų nuo didmiesčių? 

Ar tikrai neformalusis švietimas atlieka savo misiją?  

Laidoje dalyvauja nevyriausybinio švietimo tinklo koordinatorė Judita Akromienė, Vilniaus savivaldybės Jaunimo reikalų skyriaus l.e.p. vedėja Aušra Šukvietienė, Širvintų kultūros ir švietimo skyriaus vedėja Regina Jagminienė, Molėtų Kultūros ir švietimo skyriaus vyr. specialistas Arvydas Jurkšaitis.

Vedėja Jonė Kučinskaitė.

„Dešimt balų“ ketvirtadienį, sausio 18 d., 16.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...