captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: blaivybė per prievartą neįmanoma

Meile ir rūpesčiu alkoholizmo neišgydysi. Tai tik skatina sergantįjį manipuliuoti artimųjų jausmais ir gerti toliau. Šeimos nariai turi pasirūpinti savimi, rasti pagalbą sau. Nereikia gelbėti tokio žmogaus, reikia jam padėti. Tai gydytojų rekomenduojamos taisyklės, kurių žmonės paprastai nesilaiko.

Meile ir rūpesčiu alkoholizmo neišgydysi. Tai tik skatina sergantįjį manipuliuoti artimųjų jausmais ir gerti toliau. Šeimos nariai turi pasirūpinti savimi, rasti pagalbą sau. Nereikia gelbėti tokio žmogaus, reikia jam padėti. Tai gydytojų rekomenduojamos taisyklės, kurių žmonės paprastai nesilaiko. Alkoholiką gydytis bando įkalbėti, prašo, verkia, dėl girtuoklystės vyksta barniai, kol pristinga jėgų kovoti.

Priklausomus nuo alkoholio žmones dažnai kaltina valios stoka, nesupratingumu, kad girtauti blogai, dvasingumo stoka. Tačiau dėl priklausomybės nuo alkoholio gali kentėti tiek geležinės valios sportininkai, tiek intelektualūs mokslininkai ar dvasingi rašytojai. Ši problema išskirtinai sudėtinga, nes pasiekti sutikimo gydytis neužtenka, reikia, kad geriantis žmogus būtų užvaldytas noro išlikti blaivas. Apie tai laidoje kalbėsime su VUL SK Psichiatrijos skyriaus gydytoja psichiatre Karolina Palinauskaite.

Gripo profilaktika yra pigesnė nei gydymas, todėl reikia stengtis išvengti ligos ir visais įmanomais būdais stiprinti organizmo atsparumą. Gripo virusas plinta oro – lašeliniu būdu, kitaip tariant, sergantis žmogus mus lengvai gali „apčiaudėti“ ar „apkosėti“, mums belieka tik įkvėpti. Viruso dalelių randama ir ant aplinkos daiktų, kuriuos paliečiame virusu užterštomis rankomis. Dar vienas labai paprastas, bet svarbus patarimas – kad neužsikrėstume, reikia dažnai plauti rankas ir tai daryti ne trumpiau kaip 20 sekundžių. Nuolat vėdinti kambarius – kai tai daroma tinkamai, iš patalpos pašalinama iki 85 proc. užkrato. Gripo profilaktikai priskirtina ir mityba, nes virškinamajame trakte vykstantys procesai atsakingi už imuninę sistemą. Kas yra sveika mityba – įvairi, reguliari, su nesočiosiomis riebalų rūgštimis, vitaminais. Nepatariama piknaudžiauti ir medumi, vitaminu C ar karštu pienu. Pataria Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Imunoprofilaktikos skyriaus specialistė Greta Gargasienė.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – šeštadienį, sausio 19 d., 11.03 val., kartojama sausio 24 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...