captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kodėl teatro režisierė Kamilė Gudmonaitė nemaištauja?

„Nenoriu stebinti. Tai nėra mano tikslas. Arba maištauti. Kam man maištauti? Maištaudamas tampi sistemos, prieš kurią maištauji, dalimi“, – sako teatro režisierė Kamilė Gudmonaitė.
Teatro režisierė Kamilė Gudmonaitė.
Teatro režisierė Kamilė Gudmonaitė.

„Jeigu tai – istorinis romanas, jis turi būti kiek galima tikslesnis. Be abejo, suprantu istorijos sąlygiškumą, nes remiuosi šaltiniais, kuriuos parašė kažkas, turintis savo istorinę viziją“, – sako rašytoja Undinė Radzevičiūtė, kurios romanas „Kraujas mėlynas“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Dvikalbėje šeimoje kalbos mokytis nereikia, viskas vyksta savaime, vaikas su mama kalba jos kalba, su tėčiu – jo, kalbos mokomasi mokykloje, kai reikia išmokti žodžius, taisykles“, – sako VDU Humanitarinių mokslų fakulteto Lituanistikos katedros lektorės dr. Eglė Krivickaitė-Leišienė.

„Šiandien apskritai sunku kalbėti apie tendencijas, kai viskas yra decentralizuota ir turime daugybę minčių, idėjų, teatrų. Negalvoju, kokio teatro reikia tam, kad jis keistųsi. Neieškau ir naujų formų, kad nustebinčiau, pakeisčiau teatro stilių. Man tai visiškai neaktualu, nes man įdomu idėjos, būtis. Ėjimas į tai. Žmogus ir jo susidūrimai. Tai yra centre, pats teatras, o ne jo tendencijos. Nenoriu stebinti. Tai nėra mano tikslas. Arba maištauti. Kam man maištauti? Maištaudamas tampi sistemos, prieš kurią maištauji, dalimi. Aš ne tas žmogus, nes ieškau visai kitų dalykų“, – sako teatro režisierė Kamilė Gudmonaitė.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ sausio 17 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...