captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: vizualaus meno kūrėjas Jurgis Tarabilda

„Kūryboje vengiu būti konkretus ir nuspėjamas. Man pačiam įdomiausi menininkai, neturintys konkrečios technikos, pavyzdžiui, tik tapantys. Įdomu laukti jų parodų ar kūrinių nežinant, kokią naują formą įgaus kūrėjo mintys“, – sako vizualaus meno kūrėjas Jurgis Tarabilda.  
Vizualaus meno kūrėjas Jurgis Tarabilda.
Vizualaus meno kūrėjas Jurgis Tarabilda.

„Šiemet, palyginti su prieš tai buvusiais numeriais, jame randasi daugiau tokių fundamentalių straipsnių, kuriuose nagrinėjamos tam tikros temos, analizuojami Lietuvos kultūros reiškiniai“, – 20-ąjį žurnalo „Lithuanian music link“ numerį pristato jo redaktorė Lina Navickaitė-Martinelli.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Visi gerai valdome trumpąjį skaitymo kvėpavimą, o ilgasis pasitraukia į paraštes: skaitymas ištisomis knygomis – nuo iki – virsta prabanga“, – su rubrika „Požiūris“ pastebi Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorė Natalija Arlauskaitė.

„Kūryboje vengiu būti konkretus ir nuspėjamas. Man pačiam įdomiausi menininkai, neturintys konkrečios technikos, pavyzdžiui, tik tapantys. Įdomu laukti jų parodų ar kūrinių nežinant, kokią naują formą įgaus kūrėjo mintys, – sako vizualaus meno kūrėjas Jurgis Tarabilda, konkurso „Jaunojo tapytojo prizas 2017“ Publikos apdovanojimo laureatas. – Paroda man yra žingsnis nuo gatvės meno. Nenoriu teigti, kad viešoji erd­vė nebebus vienu iš kūrybos laukų, tačiau keičiasi supratimas apie mano, kaip menininko, interesus ir kūrybos kontekstus.“ Apie posūkį nuo gatvės meno iki kūrinių parodų erdvėms ir pasikalbėsime su Jurgiu Tarabilda.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ sausio 16 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...