captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: artėja filmo visai šeimai „Grąžinti nepriklausomybę“ premjera

„Daug kas gali pagalvoti, kad šis filmas yra apie praeitį, tačiau tai netiesa. Kūrėme šią juostą su tikslu įsivaizduoti, kaip atrodys praeitis dabartyje. Juosta neparemta realiais įvykiais – istoriją mes kuriame patys“, – sakė filmo „Grąžinti nepriklausomybę“ režisierius Saulius Baradinskas.

„O. Hansenas priešinosi tam, ką pats vadino uždara forma – jau suprojektuotiems statiniams, kuriuose nepaliekama jokios erdvės vartotojų kūrybiškumui. Tokie statiniai, jo manymu, veikiau primena paminklus jų kūrėjams, nei patogias gyvenamąsias erdves. O. Hansenas siūlė radikaliai keisti architekto vaidmens suvokimą“, – pasakoja parodos „Oskaras Hansenas. Atvira forma“ kuratorė iš Varšuvos Modernaus meno muziejaus Aleksandra Kędziorek.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Komiksas yra kryžkelė tarp begalės kitų žanrų“, – sako grafikos dizainerė, iliustratorė Ula Šimulynaitė, kartu su seserimi menininke Rusne kuruojanti parodą „Baltijos iliustracija. Komiksai #2“ VDA galerijoje „Akademija“.

„Daug kas gali pagalvoti, kad šis filmas yra apie praeitį, tačiau tai netiesa. Kūrėme šią juostą su tikslu įsivaizduoti, kaip atrodys praeitis dabartyje. Juosta neparemta realiais įvykiais – istoriją mes kuriame patys“, – sakė filmo „Grąžinti nepriklausomybę“ režisierius Saulius Baradinskas. Pasak filmo idėjos bei scenarijaus autoriaus Olego Šurajevo, „nors pavadinimas gali priminti apie dar vieną nuobodžią istorinę dramą, filme nerasite nė vieno fakto. Mes pasakojame linksmą ir visiems suprantamą istoriją apie keturis draugus – Basanavičių, Smetoną, Stulginskį ir Klimą – sugrįžusius į Lietuvą po šimto metų“. Pokalbis studijoje su filmo „Grąžinti nepriklausomybę“ kūrėjais Olegu Šurajevu, aktoriais Gediminu Storpirščiu ir Martynu Nedzinsku.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ sausio 12 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...