captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: M. L. Rėzos kultūros ir meno premijos laureatė Ingė Lukšaitė

„Kuo daugiau dirbu, tuo labiau įžvelgiu Mažosios Lietuvos kultūros pėdsakų mūsų moderniojoje kultūroje. Jei pabandytume įsivaizduoti, kad nebūtų Mažvydo, Bretkūno, Vilento, nebūtų Kleino pirmosios gramatikos, nebūtų Donelaičio, Rėzos, mes pasijustume labai skurdūs“, – Mažosios Lietuvos kultūros reikšmę primena Martyno Liudviko Rėzos kultūros ir meno premijos laureatė dr. Ingė Lukšaitė.
Martyno Liudviko Rėzos kultūros ir meno premijos laureatė dr. Ingė Lukšaitė.. V. Abramausko nuotr.
Martyno Liudviko Rėzos kultūros ir meno premijos laureatė dr. Ingė Lukšaitė.. V. Abramausko nuotr.

Nuo šių metų moksleiviai ir neįgalieji Klaipėdos savivaldybei pavaldžius muziejus lankys nemokamai. Ši tvarka dabar galioja Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje, Pilies, Kalvystės muziejuose, Klaipėdos kultūrų ir komunikacijų centro Parodų rūmuose. „Tai buvo savotiška dovana Kalėdų proga. Tačiau dar nededame taško – tai tik pirmieji sprendimai. Prasidėjus naujiesiems metams, sieksime, kad nemokamai lankyti būtų galima ir daugiau kultūros įstaigų“, – sako Klaipėdos savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Narūnas Lendraitis.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – apie smurto kino kūrėją, japonų režisierių Takashi Miike.

„Kuo daugiau dirbu, tuo labiau įžvelgiu Mažosios Lietuvos kultūros pėdsakų mūsų moderniojoje kultūroje.  Jei pabandytume įsivaizduoti, kad nebūtų Mažvydo, Bretkūno, Vilento, nebūtų Kleino pirmosios gramatikos, nebūtų Donelaičio, Rėzos, mes pasijustume labai skurdūs, – Mažosios Lietuvos kultūros reikšmę dabar, o ypač XIX amžiuje Lietuvos tautinio atgimimo metu primena Martyno Liudviko Rėzos kultūros ir meno premijos laureatė dr. Ingė Lukšaitė. – Iš tiesų jei tiksliai sakytume – tai nebuvo atgimimas. Tai buvo gebėjimas atsistoti ant kojų, ir tą galimybę sukūrė Mažosios Lietuvos žmonės.“ Apie kultūrinės atminties jėgą ir praeities pėdsakus modernioje Lietuvos kultūroje – pokalbis su dr. Inge Lukšaite.

Ved. Indrė Kaminckaitė.

„Ryto allegro“ sausio 11 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...