captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų": kokią įtaką mobilieji telefonai ir kompiuteris daro vaikų akademiniams pasiekimams bei emocinei savijautai?

Vilniaus universiteto ir VU Santaros klinikų Vaikų ligoninės neurologai, gastroenterologai ir psichologai atliko daugiau nei 1 tūkst. tėvų, auginančių vaikus nuo vos keletos mėnesių iki pilnametystės, apklausą. Iš jos paaiškėjo, kad ne vienas lietuvis tėvas jau pusės metų mažyliui duoda į rankas mobilųjį telefoną. Girdi, taip kūdikis nusiramina, o ir lavėja.
Vilniaus universiteto "Santaros klinikų" Vaikų ligoninės Neurologijos skyriaus vedėja dr. Rūta Praninskienė.
Vilniaus universiteto "Santaros klinikų" Vaikų ligoninės Neurologijos skyriaus vedėja dr. Rūta Praninskienė.

Tuo tarpu psichologai sako, kad vaikams iki dvejų metų amžiaus tėvai gali duoti žaisti nebent su žaisliniais IT prietaisais, o ne tikrais. Maža to, pasirodo, kad iki trejų metų amžiaus net ir labiausiai lavinantys interaktyvūs žaidimai nelavina vaikų.

Vaikai, nepaleidžiantys iš rankų mobiliojo telefono tampa ne tik irzlesni, sunkiau bendrauja, o ir trumpiau miega, dažniau prabunda naktį, juos vargina pilvo skausmai. 

Gastroenterologai akcentuoja, kad besaikis naudojimasis IT prietaisais kenkia vaikų žarnynui. Nors atrodo, kad vaikas žaidžia, iš tiesų jo protas intensyviai dirba, tarsi spręstų sunkiausius matematikos uždavinius. Dėl to pablogėja ryšys tarp galvos smegenų ir žarnyno. Kadangi virškinamajame trakte yra daugiau nervų ląstelių negu galvos smegenyse, skrandis bei žarnynas netrunka reaguoti į emocinius stresus. 

Nuo kokio amžiaus ir kiek laiko galima vaikams naudotis mobiliaisiais prietaisais, kad tai nepakenktų nei jų akademiniams pasiekimiams nei gerai emocinei bei fizinei savijautai?

Laidoje dalyvauja Vilniaus universiteto profesorė Roma Jusienė ir Vilniaus universiteto Santaros klinikų Vaikų ligoninės Neurologijos skyriaus vedėja dr. Rūta Praninskienė.

Vedėja Jonė Kučinskaitė.

„Dešimt balų“ ketvirtadienį, sausio 11 d., 16.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close